Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni

RUMUNIA /
Data wyjazdu:27.07.2019
Data powrotu:03.08.2019
Długość pobytu:8 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
1530 zł.
Razem: 3061.3 PLN

RUMUNIA - TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Słowację na terytorium Węgier, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Węgry do Rumunii. Przyjazd do Sapanty. Ta niewielka wioska położona przy granicy z Ukrainą znana jest w Europie z „Wesołego Cmentarza” z kolorowo malowanymi drewnianymi nagrobkami. Przeważnie na niebieskim tle widnieją scenki z życia zmarłego, a rysunkom towarzyszą też zabawne wierszyki. Następnie przejedziemy Doliną Izy, gdzie znajduje się najwięcej najstarszych, pochodzących z XVII i XVIII w. cerkwi, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najbardziej znane cerkwie to św. Mikołaja we wsi Bogdan Voda oraz w Barsanie. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do wsi Voronet. Licznych turystów i pątników przyciąga średniowieczny obronny monastyr z malowaną cerkwią św. Jerzego, na której znajduje się najcenniejszy z fresków – Sąd Ostateczny namalowany w XVI wieku. Następnie udamy się do niewielkiej miejscowości Bicaz, gdzie we wrześniu 1939 r. w królewskim pałacyku myśliwskim został internowany prezydent Ignacy Mościcki. Jednak największą atrakcją miasta jest przełom rzeki Bicaz. Przejazd tym drugim w Europie ze względu na głębokość wąwozem dostarcza niezapomnianych wrażeń. Odwiedzimy też Brasov, który jest jednym z największych miast Rumunii. Szczególnie ciekawym miejscem jest doskonale zachowana Starówka z budynkami reprezentującymi różne epoki. Przy rynku wzrok przyciągają średniowieczne kamieniczki i okazały Dom Rady - ratusz wzmiankowany już na początku XV wieku. Jednak najbardziej rozpoznawalnym obiektem jest Czarny Kościół o imponujących rozmiarach i zawiłej historii. Podczas spaceru wzdłuż pozostałości murów obronnych zobaczymy zachowane bastiony nazwane od rzemieślników, którzy ich bronili, basztą tkaczy i basztą kowali. Wspaniała brama Katarzyny jest jednym z niewielu zachowanych oryginalnych wejść w średniowiecznych obwarowaniach. W jej pobliżu stoi barokowa brama Schei w formie łuku triumfalnego. Nieco na obrzeżach miasta położony jest kościół św. Bartłomieja będący najstarszy budynkiem w mieście. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu udamy się do Sinaii. To malownicze, górskie miasteczko zawdzięcza swoją nazwę klasztorowi na górze Synaj, skąd przywieziony został kamień węgielny pod budowę tutejszego monastyru Sinaia. Miejscowość tę od XIX wieku upodobali sobie rumuńscy władcy, którzy budowali tu swoje letnie rezydencje. W niewielkim miasteczku Bran, odwiedzanym przez miliony turystów z całego świata zobaczymy jeden z najbardziej znanych rumuńskich zamków. Pierwsza kamienna warownia zbudowana została już w XIV wieku, a swój bajkowy wygląd zawdzięcza przebudowie w XVIII stuleciu. Czy słusznie nazywana jest „zamkiem Drakuli” tego dowiemy się podczas zwiedzania. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu odwidzimy Bukareszt. Stolica Rumunii nazywana była „Paryżem wschodu” ze względu na XIX-wieczną architekturę i łuk triumfalny wzorowany na paryskim. Obowiązkowym punktem podczas zwiedzania miasta jest zbudowany za czasów Ceausescu Dom Ludu, obecnie pełniący funkcję parlamentu. Również monumentalnym obiektem jest zbudowany w XIX wieku pałac królewski, pierwotnie siedziba hospodarów, z czasem stał się zimową siedzibą rodziny królewskiej, a dziś pełni funkcje muzealne. Jedynie we fragmentach zachowała się siedziba władców Wołoszczyzny rozbudowana w czasach Włada Palownika, zwana Starym Dworem. Duże wrażenie robi rumuńskie Ateneum pełniące funkcję centrum kongresowego i sali koncertowej. Spośród zachowanych do dziś zabytkowych cerkwi najbardziej znana jest pochodząca z XVIII wieku cerkiew Kretzulescu. Na uwagę zasługuje też ocalały zespół wzgórza Patriarchy, w skład którego wchodzi cerkiew Patriarchy i pałac Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej oraz sąsiednie świątynie i kaplice. Ciekawostką jest zlokalizowane na obrzeżach Bukaresztu Muzeum Wsi, gdzie oprócz oryginalnych zagród możemy zobaczyć również wesołe miasteczko. Ciepła kolacja  (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Curtea de Arges. Dawna stolica Wołoszczyzny dziś jest niewielkim miastem, w którym możemy znaleźć budowle będące niemymi świadkami historii. Najważniejszym zabytkiem jest katedra monastyru, nazywana także nekropolią królów Rumunii, bowiem tu spoczywają królowie Karol I i Ferdynand I. O losach budowniczego świątyni dowiemy się w pobliskim parku przy studni mistrza Manole. Świadkiem historycznych wydarzeń była także XIII-wieczna cerkiew książęca oraz pozostałości dworu książęcego. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

7 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Sibiu. Przez wieki było to najważniejsze miasto Siedmiogrodu, a dziś możemy zachwycać się tutejszymi zabytkami. Na Dużym Rynku uwagę przyciąga barokowy pałac Brukenthal, kościół św. Trójcy i kolorowe kamienice. Przejściem pod XIV-wieżą ratuszową dostaniemy się na Mały Rynek, przy którym znajduje się najstarsza w Rumunii apteka. Wszyscy ceniący prawdomówność powinni pospacerować mostem Kłamców. Na uwagę zasługuje także kościół ewangelicki z przepięknym wystrojem wnętrza. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

8 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Wegry, Słowację. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 7 noclegów hotele **/*** (tj. 7 noclegów na trasie wycieczki) - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 7 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 95 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 7 ciepłych kolacji; koszt 390 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2017 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 770 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
25.05.2019 do 01.06.2019 8 dniŚniadania1530.65 PLNSprzedaż zakończonaPotwierdzona
27.07.2019 do 03.08.2019Pokaż8 dniŚniadania1530 PLNRezerwuj
07.09.2019 do 14.09.2019Pokaż8 dniŚniadania1530 PLNRezerwuj


1. Săpânța, Rumunia
2. Voroneț, Rumunia
3. Bicaz, Rumunia
4. Braszów, Rumunia
5. Sinaia, Rumunia
6. Bran, Rumunia
7. Bukareszt, Rumunia
8. Curtea de Argeș, Rumunia
9. Sybin, Rumunia
TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 0TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 1TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 2TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 3TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 4TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 5TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 6TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 7TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 8TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 9TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 10TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 11TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 12TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 13TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 14TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 15TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 16TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 17TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 18TRANSYLWANIA, MOŁDAWIA I BUKARESZT- 8 dni 19
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Bułgaria Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rosja Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostróda Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by