Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Długość pobytu: dni
Typ dojazdu:
Wyżywienie:
Liczba osób:
Cena / os.
zł.
Razem:

SERBIA - SUBOTICA, BELGRAD, AVALA, TOPOLA, SREMSKI KARLOVCI, NOVI SAD

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii, przyjazd do hotelu w okolicy Suboticy, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowani przejazd do Suboticy. To położone kilkanaście kilometrów od granicy węgierskiej miasto słynie z wyjątkowego dziedzictwa kulturowego w stylu węgierskiej secesji. Do najciekawszych przykładów architektury secesyjnej należą pięknie dekorowane ceramiką Zsolnay: ratusz miejski, synagoga czy pałac Rajhla. Współczesne fontanny zdobiące centrum miasta również zostały wykonane z tej samej ceramiki. Interesujące drewniane obiekty secesyjne powstawały także nad pobliskim jeziorem Palić w uzdrowisku o tej samej nazwie. Na naszą szczególna uwagę zasługuje wieża ciśnień, wielki taras czy żeńska plaża. Następnie pojedziemy do kompleksu pałacowo-parkowego znanego jako zamek Fantast. Zamek ten (dziś pensjonat) był spełnieniem marzeń Bogdana Dundjerskiego – przedstawiciela  jednego z najbogatszych  rodów w Wojewodinie na przełomie XIX i XX w. Przejazd do hotelu w okolicy Belgradu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu  pojedziemy na wzgórza Avala położone na południe od Belgradu. Oprócz wspaniałej panoramy możemy zobaczyć tu monumentalny Pomnik Nieznanego Żołnierza upamiętniający ofiary I wojny światowej. Następnie udamy się do Topoli - niewielkiego miasteczka, które na początku XIX w. było centrum serbskiego państwa walczącego o wyzwolenie spod panowania tureckiego oraz kolebką królewskiej dynastii Karadziordziewiciów. Podczas spaceru po miasteczku zobaczymy jedno z najważniejszych miejsc dla Serbów – cerkiew św. Jerzego, w której znajduje się mauzoleum dynastii Karadziordziewiciów pokryte mozaikami ułożonymi z 4 mln płytek skopiowanymi z 60 średniowiecznych serbskich monastyrów. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzimy Belgrad, który jest jednym z najstarszych miast Europy i stolicą Serbii. Sercem starego Belgradu jest Kalemegdan, czyli XVII-wieczna twierdza z rozległym parkiem, skąd roztacza się piękna panorama na ujście Sawy do Dunaju. W najstarszej części miasta zwanej Dorćol pośród współczesnej zabudowy możemy znaleźć również zabudowania pochodzące z minionych epok. Reprezentacyjny deptak Kneza Mihajla pyszni się XIX-wiecznymi dostojnymi rezydencjami. W pobliżu deptaka odnajdziemy też gmachy Teatru Narodowego i Muzeum Narodowego. Do architektury antycznej nawiązuje gmach parlamentu, widniejący na banknocie o nominale 5000 dinarów serbskich. Przez plac Slavia, uznany za najruchliwszy w mieście, dotrzemy do prawosławnej katedry św. Sawy uznawanej za największą cerkiew na Bałkanach. W pobliżu cerkwi znajduje się Biblioteka Narodowa będąca najstarszą instytucją  kulturalną w kraju. Obowiązkowym punktem jest Muzeum Rewolucji z bogatą wystawą historycznych treści i Domem Kwiatów czyli mauzoleum, w którym został pochowany Josip Broz Tito oraz jego żona Jovanka. Następnie udamy się do miejscowości Sremski Karlovci, gdzie w 1699 roku został podpisany pokój karłowicki między Turcja i Świętą Ligą. Przy centralnym placu Branka Radičevića znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Tu zobaczymy cerkiew katedralną św. ojca Mikołaja ze wspaniałym barokowym ikonostasem z 1780 roku. Obok cerkwi znajduje się dziewiętnastowieczny pałac Patriarchy, a w nim skarbiec z cennymi przedmiotami liturgicznymi, ikonami i starymi rękopisami. Warto też zwrócić uwagę na najstarsze serbskie gimnazjum, którego absolwentami były osoby ze świata kultury i polityki. W miły nastrój relaksu wprawi nas szum płynącej wody z fontanny „Cztery lwy”. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie jednego z 16 prawosławnych klasztorów zbudowanych w okresie od XV do XVII wieku w paśmie górskim Fruška Gora. Proponujemy wizytę w jednym z najbardziej okazałych monastyrów w Krušedol lub Velika Remeta. Jest to również jeden z najciekawszych zakątków winiarskich Europy. W jednej z winiarni będziemy mieli możliwość fakultatywnej (dodatkowo płatnej) degustacji słynnego czarnego wina regionalnego Bermet. Przejazd do hotelu w okolicy Novego Sadu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Novego Sadu. To wielokulturowe miasto jest stolicą autonomicznego okręgu Wojwodina oraz najważniejszym ośrodkiem akademickim i naukowym w kraju. Najważniejszym zabytkowym obiektem w mieście jest twierdza Petrovaradin, zwana Gibraltarem Dunaju, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Głównym placem miasta jest plac Wolności, otoczony odrestaurowanymi budynkami, pośród których dominuje neorenesansowy budynek ratusza. Atmosferę najstarszej części miasta poczujemy spacerując deptakiem Zmaj Jovina czy ulicą Dunajską. Z początku XX wieku pochodzi monumentalny gmach kompleksu Banovina, gdzie mieści się parlament Wojewodiny. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

6 dzień: przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 4 noclegi hotele **/*** położone na trasie wycieczki - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłaty klimatycznej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 95 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 4 ciepłych kolacji; koszt 280 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2017 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 440 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 

Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników w wyszukiwarce po lewej stronie.1. Belgrad, Serbia
2. Nowy Sad, Serbia
3. Sremski Karlovci, Serbia
4. Krušedol Selo, Serbia
5. Avala, Serbia
6. Subotica, Serbia
7. Palić, Serbia


Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Bułgaria Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rosja Rumunia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostróda Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.