Data wyjazdu: | 01.05.2025 |
Data powrotu: | 04.05.2025 |
Długość pobytu: | 4 dni |
Typ dojazdu: | samolot |
Wyżywienie: | Śniadania |
Liczba osób: |
WIEDEŃ - MIASTO W RYTMIE WALCA
1 dzień: Przybycie na lotnisko na minimum 2 godziny przed odlotem. Indywidualna odprawa biletowo-bagazowa. Przelot do Wiednia. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, a w przypadku przyjazdu w godzinach przed rozpoczęciem doby hotelowej złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu (zakwaterowanie zgodne z rozpoczeciem doby hotelowej). Czas do własnej dyspozycji w Wiedniu. Nocleg.
2 dzień: po śniadaniu, spotkanie w hotelu z pilotem-przewodnikiem. Zwiedzanie Wiednia. Spotkanie ze stolicą Austrii rozpoczniemy od przejazdu autokarem reprezentacyjną XIX-wieczną aleją Ring, przy której zobaczymy gmach Uranii, Park Miejski, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Operę, plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy. Następnie spacerując po Starówce zobaczymy budowle, place i pomniki Hofburga, czyli oficjalnej rezydencji Habsburgów, wspaniałe pałace wiedeńskiej arystokracji, zerkniemy na wystawy sklepów przy Kartnerstrasse czy Kohlmarkt. Spacer zakończymy przy Katedrze św. Szczepana, której 138-metrowa wieża jest jednym z symboli Wiednia. Następnie udamy się do zespołu pałacowo–parkowego Schönbrunn, gdzie zwiedzimy cesarskie komnaty i pospacerujemy po ogrodach letniej rezydencji Habsburgów. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.
3 dzień: po śniadaniu czas przeznaczony na indywidualne zwiedzanie Wiednia, w tym licznych obiektów muzealnych. Dla chętnych proponujemy całodzienną wycieczkę fakultatywną (dodatkowo płatna) w Dolinę Wachau, podczas której będziemy podziwiać wzgórza porośnięte winnicami i sadami oraz urokliwe miasteczka i ruiny średniowiecznych zamków. Krems to niewielkie miasto, które posiada dwa Stare Miasta: Krems an der Donau i Stein an der Donau, oba wpisane na listę UNESCO. Dürnstein to średniowieczne miasteczko, które swoja nazwę zawdzięcza zamkowi usytuowanemu na wysokim skalistym wzgórzu i to właśnie w tym zamku więziony był król Ryszard Lwie Serce. Położone na skarpie nad Dunajem opactwo benedyktynów w Melku uznawane jest za jeden z największych barokowych zespołów sakralnych w Europie, we wnętrzach którego mieści się całkiem nowoczesne muzeum. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.
4 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie (w zależnosci od godziny lotu ewentualne złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu). Czas na indywidualne zwiedzanie, zakup pamiątek czy wizytę w jednej z wielu kawiarni. Powrót do hotelu, zabranie bagaży. Transfer na lotnisko Wiedeń (VIE). Indywidualna odprawa biletowo-bagazowa. Przelot do Polski. Zakończenie wycieczki.
Zakwaterowanie:
Hotel **/*** położony w Wiedniu, z dogodnym połączeniem komunikacja lokalną z centrum i straym miastem. Hotel dysponuje recepcją (7.00-0.00) z wielojęzycznym personelem, przechowalnią bagażu, Wi-Fi w lobby, salą śniadaniową, windą. Pokoje 2 osobowe/DBL z prywatną łazienką, TV, telefonem. Pokoje 3 osobowe za potwierdzeniem, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka.
Dlaczego warto wybrać naszą wycieczkę?
- Profesjonalny przewodnik i bogaty program zwiedzania
- Komfortowy hotel z dogodną lokalizacją
- Opcjonalna wycieczka do Doliny Wachau
- Czas na relaks i samodzielne odkrywanie miasta
- Niezapomniana atmosfera cesarskiego Wiednia
Nie zwlekaj! Zarezerwuj już dziś i przeżyj magiczne chwile w stolicy Austrii!
Cena zawiera:
- przelot samolotem rejsowym z opłatami lotniskowymi i bagażem podręcznym
- transfer lotnisko-hotel oraz hotel-lotnisko
- zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowych): Hotele **/*** lub pensjonaty klasy turystycznej - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki),
- wyżywienie: BB/ śniadania
- ubezpieczenie NNW, KL, BP,
- podatek VAT-marża,
- Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP).
- opieka wirrtualnego asystenta (aplikacja) oraz centum obslugi telefoniczne Tourist.pl
- 2 i 3 dnia imprezy obługa pilota Tourist Polska (j.polski)
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat klimatycznych, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 85 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Przelot i bagaż:
Warszawa (WAW) – Wiedeń (VIE) – linie lotnicze LOT
Cena zawiera bagaż podręczny 8 kg (55x43x20);
W trakcie rezerwacji istnieje mozliwość dokupienia (zgodnie z cennikiem linii lotniczej) :
- bagażu rejestrowanego o wadze 23kg
Uwaga! Jeżeli bagaż lub dodatkowe usługi zostaną dodane już po potwierdzeniu rezerwacji ich cena będzie wyższa!
Warszawa (WAW) – Wiedeń (VIE) – linie lotnicze WizzAir
Cena zawiera bagaż podręczny (40x30x20);
W trakcie rezerwacji istnieje mozliwość dokupienia (zgodnie z cennikiem linii lotniczej) :
- usługi PRIOR (bagaż kabinowy o wadze do 10 kg (55x40x23), pierwszeństwo wejścia na pokład)
- bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg lub 20 kg lub 32 kg
Uwaga! Jeżeli bagaż lub dodatkowe usługi zostaną dodane już po potwierdzeniu rezerwacji ich cena będzie wyższa!
Odprawa
W zależności od linii lotniczej wykonującej lot w ramach rezerwacji niezbędna będzie realizacja:
odprawy online – wykona je biuro, dlatego koniecznie podczas zakładania rezerwacji podaj prawidłowe dane niezbędne do odprawy. Karta pokładowa zostanie przesłana na adres mailowy podany w rezerwacji. Karty pokładowe są wystawiane i wysyłane od 22 do 6 godzin przed wylotem. Ważne kartę pokładową na lot powrotny wytawiamy i przesyłamy od 22 do 6 godzin przed wylotem więc otrzymasz ją dopiero w trakcie pobytu (dotyczy przewoźników low cost Wizzair, Ryanair ).
lub
odprawy na lotnisku - zrealizujesz ją samodzielnie przy stanowisku odprawy lotu (dotyczy przewoźników regularnych Lot ).
Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2024 r. dla grupy 25 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
Inne:
Osoby podróżujące samotnie: dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika imprezy.
Wizy
Obywatele Polski nie potrzebują wizy, aby wjechać na teren Austrii. Wystarczy paszport lub dowód osobisty, który będzie ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. UWAGA! Powyższe informacje dotyczą wyłącznie obywateli polskich. Obywateli innych państw mogą obowiązywać inne przepisy paszportowe lub wizowe. Przed podróżą zaleca się sprawdzenie aktualnych wymogów w odpowiedniej placówce dyplomatycznej.
Uwagi:
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2024 r. dla grupy 20 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Bilety wstępu do muzeów i innych obiektów rezerwowane są na kilka tygodni przed przylotem/przyjazdem grupy, dlatego opłata za bilety jest obowiązkowa.
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu przejazdy będą realizowane środkami komunikacji miejskiej. Transfery będą realizowane autokarem turystycznym, Organizator zastrzega możliwość realizacji transferu przy grupie mniejszej niż 15 osób autobusem typu shuttle bus lub komunikacją regularną.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika.
Data wyjazdu | Loty | Długość pobytu | Wyżywienie | Cena / 1 os. | |
01.05.2025 do 04.05.2025 Warszawa, Okęcie | 4 dni | Śniadania | 3282 PLN | RezerwujPotwierdzona | |
19.06.2025 do 22.06.2025 Warszawa, Okęcie | 4 dni | Śniadania | 3585 PLN | RezerwujPotwierdzona | |
14.08.2025 do 17.08.2025 Warszawa, Okęcie | 4 dni | Śniadania | 2846 PLN | RezerwujPotwierdzona | |
18.09.2025 do 21.09.2025 Warszawa, Okęcie | 4 dni | Śniadania | 3464 PLN | RezerwujPotwierdzona | |
18.09.2025 do 21.09.2025 Warszawa, Okęcie | 4 dni | Śniadania | 3020 PLN | RezerwujPotwierdzona |
Jesteśmy legalnie działającym biurem podróży |
![]() |
Dlaczego ważne jest, aby kupować w legalnie działających biurach podróży? | |
Sprawdź szczegóły na stronie www.legalnebiuropodrozy.pl |