Data wyjazdu: | |
Data powrotu: | |
Długość pobytu: | dni |
Typ dojazdu: | |
Wyżywienie: | |
Liczba osób: |
WARSZAWA – 2 dni
1 dzień: zbiórka i spotkanie z pilotem/przewodnikiem. Każde miasto ma miejsce, które jest jego wizytówką i punktem obowiązkowym na mapie zwiedzania. W Warszawie jest to Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie od wieków bije serce stolicy. Na Placu Zamkowym stoi kolumna króla Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. W Zamku Królewskim, dawnej siedzibie polskich władców oprócz apartamentów zobaczymy m.in. obrazy słynnego Rembrandta oraz płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem. W pobliskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela znajdziemy groby średniowiecznych książąt mazowieckich oraz ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zajrzymy też na Kanonią, gdzie posłuchamy opowieści o umieszczonym tam dzwonie, a z Gnojnej Góry spojrzymy na panoramę warszawskiej Pragi. Najstarszym i jednym z najbardziej urokliwych placów Warszawy jest Rynek Starego Miasta i choć istnieje już ponad siedem wieków, jego forma prawie się nie zmieniła. Na samym środku rynku stoi pomnik Syrenki, która stała się godłem i opiekunką miasta. Pozostałości otaczających Stare Miasto murów obronnych z basztami i barbakanem są dziś galeriami na świeżym powietrzu. Proponujemy także trochę czasu poświecić tematyce żydowskiej. Trakt Królewski to najbardziej reprezentacyjna trasa miasta łącząca dawne rezydencje królewskie, która urzeka klimatem pałaców, rezydencji, siedzib rządowych oraz parków. Jedną z najpiękniejszych ulic Warszawy jest Krakowskie Przedmieście, przy którym znajduje się Pałac Prezydencki, zespół Uniwersytetu Warszawskiego, piękne kamienice i kościoły, liczne pomniki i historyczne hotele. Plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego był ogólnodostępnym dziedzińcem pałacu Saskiego. Dziś jest miejscem różnych ważnych uroczystości państwowych i religijnych, a Grób Nieznanego Żołnierza na skraju Ogrodu Saskiego odwiedzają zarówno turyści jak i mieszkańcy Warszawy. Natomiast miłośnicy sztuki chętnie odwiedzają pobliskie gmachy Zachęty i Teatru Wielkiego. Następnie przejdziemy Bulwarami Wiślanymi, nadwiślańską promenadą z trasami spacerowymi, knajpkami, ścieżkami rowerowymi oraz leżakami, aż do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie w letnie weekendy odbywają się pokazy „woda, światło, dźwięk”. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu czeka nas dalszy ciąg zwiedzania Warszawy. W trakcie panoramicznego objazdu miasta, zobaczymy Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, a podczas przejazdu Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi będziemy mogli podziwiać Plac Trzech Krzyży, Sejm, Belweder, liczne kamienice i pomniki, następnie dotrzemy do zespołu pałacowo – parkowego Łazienki, którego nazwa pochodzi od XVII-wiecznej łaźni polskiego szlachcica, przebudowanej w XVIII wieku na pałac. To właśnie w tym pałacu król Stanisław August Poniatowski wydawał słynne obiady czwartkowe. Następnie odwiedzimy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN które jest niezwykłym muzeum w wyjątkowej lokalizacji – na terenie przedwojennej dzielnicy zamieszkałej głównie przez Żydów, a w czasie wojny przekształconej przez Niemców w getto. Muzeum przywraca pamięć o bogatej kulturze i dziedzictwie narodu żydowskiego. Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów dotrzemy spod pomnika Bohaterów Getta na Umschlagplatz, skąd w 1942 roku wyruszały transporty Żydów do obozu zagłady w Treblince. W godzinach wieczornych zakończenie wycieczki.
Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 55 - 105 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Dopłaty do 1 obiadokolacji; koszt 50 zł/os. (płatne w biurze).
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.
Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2019 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
Data wyjazdu | Rozkład jazdy | Długość pobytu | Wyżywienie | Cena / 1 os. | |
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób. Zmień liczbę uczestników w wyszukiwarce po lewej stronie. |
Jesteśmy legalnie działającym biurem podróży |
![]() |
Dlaczego ważne jest, aby kupować w legalnie działających biurach podróży? | |
Sprawdź szczegóły na stronie www.legalnebiuropodrozy.pl |