Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


WARMIA I MAZURY - 4 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni / Olsztyn, Reszel, Giżycko, Mikołajki
Data wyjazdu:06.08.2024
Data powrotu:09.08.2024
Długość pobytu:4 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:2 posiłki
Liczba osób:
Cena / os.
1599 zł.
Razem: 3198 PLN

WARMIA I MAZURY - OLSZTYN, OLSZTYNEK, LIDZBARK WARMIŃSKI, KĘTRZYN, RYN, GIERŁOŻ, GIŻYCKO, MRĄGOWO, MIKOŁAJKI

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Olsztynka. Początki Muzeum Budownictwa Ludowego Warmii i Mazur sięgają 1909 r. Teren Parku Etnograficznego odzwierciedla środowisko przyrodnicze regionu, a zgromadzone tu obiekty są niezwykle zróżnicowane i dzięki temu tworzą jeden z ciekawszych skansenów w Polsce. Następnie pojedziemy do Olsztyna. Zarys Starego Miasta wyznaczają rzeka Łyna i pozostałości murów miejskich z jedyną zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką, a imponujący, gotycki zamek Kapituły Warmińskiej od ponad sześciu wieków stanowi godną wizytówkę miasta. Przy rynku staromiejskim zachowały się zabytkowe kamieniczki z gotyckimi piwnicami, a gotycka bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła jest najstarszym i najbardziej okazałym kościołem w mieście. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się do Lidzbarka Warmińskiego. Od połowy XIV w. miasto zostało obrane na siedzibę biskupów warmińskich, a w widłach Łyny i Symsarny zaczęto budowę murowanego zamku. Otoczony murem i fosą, z przedzamczami gospodarczymi i wieżami przez lata był wygodną i pełna przepychu siedzibą dla biskupów. Również w połowie XIV wieku powstała kolegiata św. Piotra i Pawła w miejscu starszej, drewnianej bazyliki. W sąsiedztwie kościoła zachowała się zabytkowa wikarówka, plebania i klasztor. Kolejnym miejscem będzie Reszel, uważany jest za najładniejsze miasto Warmii. Zamek biskupi nazywany perłą średniowiecznej architektury, wyniosła gotycka fara, gotyckie mosty nad Sajną, świetnie zachowany zespół staromiejski z klasycystycznym ratuszem oraz fragmenty murów obronnych to najważniejsze atrakcje miasta. Przy drodze z Reszla do Świętej Lipki zobaczymy barokowe kapliczki drogi różańcowej. Święta Lipka to miejscowość znana już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek, często nazywana jest "Częstochową Północy". Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najwspanialszych zabytków baroku w Polsce. Kościół słynie z osiemnastowiecznych, ruchomych organów, a kunszt organmistrzów możemy docenić podczas prezentacji instrumentu. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu odwiedzimy Kętrzyn, gdzie w XIV wieku na wzgórzu nad rzeką wzniesiony został zamek krzyżacki. Pobliski gotycki kościół św. Jerzego jest jednym z nielicznych w Polsce zabytków łączących funkcje sakralne z obronnymi. Następnie pojedziemy do Rynu, w którym na wzgórzu między jeziorami znajduje się drugi co do wielkości zamek krzyżacki w Polsce. „Wilczy Szaniec” w okolicach Gierłoży to miejsce szczególnie polecane wszystkim, którzy interesują się czasami II wojny światowej. W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera - zamaskowane miasteczko w lesie liczące 200 obiektów. Na zakończenie zwiedzimy Giżycko, gdzie na wąskim przesmyku między dwoma jeziorami została zbudowana w XIX w. Twierdza Boyen będąca doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacji. Unikalnym zabytkiem na skalę europejską jest most obrotowy łączący twierdzę z miastem. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Mrągowa, nazywanego festiwalowym miastem. Corocznie w letnich miesiącach z położonego nad jeziorem Czos amfiteatru rozbrzmiewa różnorodna muzyka - Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej i Kabareton to najważniejsze wydarzenia kulturalne. Poprowadzoną nad jeziorem promenadą dojdziemy do głównej ulicy miasta, przy której znajduje się XIX-wieczny kościół św. Wojciecha z wyjątkowymi współczesnymi witrażami. Przy Małym Rynku w budynku dawnego Ratusza i tzw. Strażnicy Bośniackiej ma swoją siedzibę Muzeum Warmii i Mazur, gdzie zgromadzone są pamiątki z przeszłości miasta i okolic. Następnie udamy się do Mikołajek - polskiej stolicy żeglarstwa, która w sezonie letnim przeobraża się w gwarne centrum turystyczne. Głównym zabytkiem miasta jest XIX - wieczny kościół ewangelicki z wysoką wieżą zegarową. Ozdobą Placu Wolności (rynku) jest fontanna z Królem Sielaw i zabytkowe kamienice, wśród których najbardziej okazałym budynkiem jest dawny ratusz z 1888 r. Dla chętnych proponujemy również wspaniałe widoki z perspektywy wody podczas rejsu statkiem (dodatkowo płatny). Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.


Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 3 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 3 obiadokolacje, 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 165 - 240 zł/os , dodatkowo rejs statkiem w Mikołajkach 40-60 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
06.08.2024 do 09.08.2024Pokaż4 dni2 posiłki1599 PLNRezerwujPotwierdzona
05.09.2024 do 08.09.2024Pokaż4 dni2 posiłki1549 PLNRezerwuj


1. Olsztyn, Polska
2. Olsztynek, Polska
3. Lidzbark Warmiński, Polska
4. Święta Lipka, Polska
5. Reszel, Polska
6. Kętrzyn, Polska
7. Giżycko, Polska
8. Gierłoż, Polska
9. Mikołajki, Polska
10. Ryn, Polska
11. Mrągowo
WARMIA I MAZURY - 4 DNI 0WARMIA I MAZURY - 4 DNI 1WARMIA I MAZURY - 4 DNI 2WARMIA I MAZURY - 4 DNI 3WARMIA I MAZURY - 4 DNI 4WARMIA I MAZURY - 4 DNI 5WARMIA I MAZURY - 4 DNI 6WARMIA I MAZURY - 4 DNI 7WARMIA I MAZURY - 4 DNI 8WARMIA I MAZURY - 4 DNI 9WARMIA I MAZURY - 4 DNI 10WARMIA I MAZURY - 4 DNI 11WARMIA I MAZURY - 4 DNI 12WARMIA I MAZURY - 4 DNI 13WARMIA I MAZURY - 4 DNI 14WARMIA I MAZURY - 4 DNI 15WARMIA I MAZURY - 4 DNI 16WARMIA I MAZURY - 4 DNI 17WARMIA I MAZURY - 4 DNI 18WARMIA I MAZURY - 4 DNI 19WARMIA I MAZURY - 4 DNI 20
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Gruzja Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rumunia Słowacja Słowenia Szwecja Węgry Wielka Brytania Włochy

Augustów Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostrów Wielkopolski Poznań Radom Rzeszów Sieradz Suwałki Szczecin Toruń Tychy Wałbrzych Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.