Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


SŁOWENIA - 6 dni

SŁOWENIA / Lublana, Bled, Piran, Škofja Loka,Stična
Data wyjazdu:02.06.2020
Data powrotu:07.06.2020
Długość pobytu:6 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
1499 zł.
Razem: 2998 PLN

SŁOWENIA - LUBLANA, ŠKOFJA LOKA, BLED, BOHINJ, STIČNA, PREDJAMA, JASKINIA POSTOJNA, PIRAN

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Czechy, Austrię do Słowenii. Przejazd do hotelu w godznach późno - wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: śniadanie, przyjazd do Lublany. Najstarsza część stolicy Słowenii położona jest u stóp wzgórza zamkowego, na obu brzegach Ljubljanicy. W wąskich uliczkach dominuje głównie zabudowa renesansowa, barokowa, modernistyczna czy secesyjna. W pobliżu głównego placu targowego natkniemy się na barokową katedrę św. Mikołaja i pałac biskupi. Nieco dalej swoją architekturą zachwyca ratusz, przed którym stoi pomnik z personifikacją trzech słoweńskich rzek. Przez Tromostovje (potrójny most), jedno z najsłynniejszych dzieł Jozefa Plečnika, dostaniemy się na Prešernov trg z pomnikiem największego słoweńskiego poety. Dominantą tego placu jest barokowa fasada franciszkańskiego kościoła Zwiastowania NMP. Dwa inne rozpoznawalne mosty miasta to most szewców i most smoka. Posadowiony na wzgórzu zamkowym lublański zamek przez stulecia zmieniał swoje funkcje. Dziś wieża zamkowa i wały są dobrym punktem widokowym. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Škofja Loka. Miasto uważane jest za najlepiej zachowane średniowieczne miasto Słowenii. W jego panoramie wyróżnia się charakterystyczna bryła XIII-wiecznego zamku biskupiego, z którym sąsiaduje kościół Niepokalanego Poczęcia NMP. Środek Rynku ozdabia ratusz z XVI wieku, a w pierzejach do dziś zachowały się kamienice z doby gotyku czy renesansu. Następnie udamy się do uzdrowiska Bled. Miejscowość jest malowniczo położona nad szmaragdowozielonym jeziorem, w wodach którego przeglądają się szczyty Alp Julijskich. Na skale, ponad sto metrów nad poziomem jeziora, stoi zamek uznawany za najstarszy w kraju. Najbardziej znanym widokiem z Bledu jest niewielka wysepka na jeziorze, a na niej gotycki kościół z dzwonem życzeń. W kolejnej miejscowości Bohinj odpoczniemy nad największym i jednocześnie najgłębszym słoweńskim jeziorem, w cieniu w masywu Triglava. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu udamy się do Stičnej. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się najstarszy w Słowenii klasztor cystersów założony na początku XII w. Najbardziej znanym obiektem tego zespołu klasztornego jest Pałac Opacki ze wspaniała kaplicą. Następnie zwiedzimy jaskinię Postojna, największą i najczęściej odwiedzaną w Europie. Pierwsze grupy turystyczne mogły podziwiać piękne formy naciekowe już prawie 200 lat temu. Trasa zwiedzania wiedzie przez labirynt przejść, galerii i komnat, a na zakończenie dochodzimy do stalagmitu Brylant, który jest symbolem jaskini. Kolejną atrakcją słoweńskiego krasu jest dwunastowieczny zamek w miejscowości Predjama, wbudowany w skalną jaskinię, której korytarze wykorzystano jako integralną część budowli. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Piranu. Położone na niewielkim półwyspie miasto jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc nad Adriatykiem. Niegdyś było wenecką twierdzą i z tego okresu pochodzi większość zabudowy. Już w średniowieczu dzisiejszy plac Tartiniego był głównym placem miasta, a w XIX wieku przy placu pobudowano siedzibę rady miasta i sąd. Najstarszymi obiektami przy placu jest kamienica zwana Wenecjanką oraz kościół św. Piotra. Labiryntem wąskich uliczek dotrzemy do stojącego na wzgórzu kościoła św. Jerzego wraz z charakterystyczną dzwonnicą, a trudy wspinaczki wynagradza widok na miasto i Adriatyk. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

6 dzień: przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 4 noclegi hotele **/*** położone na trasie wycieczki - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłaty klimatycznej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 115 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 290 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 490 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
02.06.2020 do 07.06.2020Pokaż6 dniŚniadania1499 PLNRezerwuj
30.06.2020 do 05.07.2020Pokaż6 dniŚniadania1599 PLNRezerwujPotwierdzona
25.08.2020 do 30.08.2020Pokaż6 dniŚniadania1599 PLNRezerwuj


1. Lublana,Słowenia
2. Škofja Loka, Słowenia
3. Stična, Słowenia
4. Postojna, Słowenia
5. Predjama, Słowenia
6. Bled, Słowenia
7. Bohinj, Słowenia
8. Piran, Słowenia
SŁOWENIA - 6 dni 0SŁOWENIA - 6 dni 1SŁOWENIA - 6 dni 2SŁOWENIA - 6 dni 3SŁOWENIA - 6 dni 4SŁOWENIA - 6 dni 5SŁOWENIA - 6 dni 6SŁOWENIA - 6 dni 7SŁOWENIA - 6 dni 8SŁOWENIA - 6 dni 9SŁOWENIA - 6 dni 10
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Bułgaria Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rosja Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostróda Ostrów Mazowiecka Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.