Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI

SKANDYNAWIA /
Data wyjazdu:22.09.2018
Data powrotu:28.09.2018
Długość pobytu:7 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
4999 zł.

SKANDYNAWSKIE STOLICE - SZTOKHOLM, OSLO, KOPENHAGA

1 dzień:
wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do miejsca zaokrętowania na prom, wyjście promu z Polski do Szwecji, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), wieczór rozrywki na promie, nocleg.

2 dzień: śniadanie na promie, wyokrętowanie z promu. Podczas podróży do Kopenhagi przejedziemy 16 kilometrowym mostem Øresund, łączącym Szwecję z Danią. Symbolem Kopenhagi jest kopenhaska Syrenka – niewielka figura z brązu umieszczona na głazie wyłaniającym się z wody tuż przy portowym nabrzeżu. Wejścia do portu strzeże także cytadela Kastellet będąca jedną z atrakcji turystycznych oraz fontanna bogini Gefion. Barokowy pałac królewski Amalienborg jest siedzibą monarchów i dworu królewskiego od końca XVII wieku. Pośrodku pałacowego dziedzińca znajduje się pomnik Fryderyka V. Swoją architekturą zachwyca kościół Fryderyka zwany też Marmurowym. Nad kanałem portowym natkniemy się na dzielnicę Nyhavn z malowniczymi hanzeatyckimi domkami. Tu, w jednym z domków, mieszkał Hans Christian Andersen, a jego pomnik stanął w pobliżu ratusza przy placu Ratuszowym. Najważniejszym kościołem Danii jest katedra luterańska, gdzie od XV do XVII wieku koronowani byli królowie duńscy. Na malutkiej wyspie Slotsholmen w centrum Kopenhagi, nazwanej tak od znajdującego się na niej zamku królewskiego Christiansborg Slot, zobaczymy królewski browar, Børsen czyli budynek kopenhaskiej giełdy czy łączącą w sobie architekturę współczesną z przeszłością bibliotekę królewską. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu dokończymy zwiedzanie Kopenhagi. Następnie czeka nas przejazd do Oslo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu zwiedzimy Oslo. Przepięknie położona pomiędzy Oslofjord a lasem stolica Norwegii jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się stolic europejskich, w której nie brakuje również atrakcji dla turystów. Na nabrzeżu Aker Brygge znajduje się miejski ratusz, w którym co roku wręczana jest Pokojowa Nagroda Nobla. Z wodami fiordu pięknie komponuje się nowy gmach Opery Narodowej. Już z w XIII wieku, bezpośrednio nad fiordem, została zbudowana twierdza Akershus, na terenie której znajduje się zamek królewski. Obecnie siedzibą władców jest pałac królewski, do którego prowadzi główna ulica miasta upamiętniająca Karola Jana, króla Norwegii i Szwecji. Na tyłach pałacowego ogrodu znajduje się Instytut Noblowski – siedziba Komitetu Noblowskiego, natomiast przy ulicy Karola Jana zobaczymy gmachy uniwersytetu i parlamentu. Miłośnicy sztuki współczesnej powinni odwiedzić Park Gustawa Vigelanda, a pasjonaci historii - Muzeum Łodzi Wikingów, które zostało wybudowane specjalnie, żeby móc wyeksponować trzy łodzie wraz ze znalezionymi w nich przedmiotami. Na przedmieściach Oslo w Holmenkollen wyrasta nad górami gigantyczny wijący się wąż ze stali. To wybudowana w 2010 roku skocznia narciarska Holmenkollbakken, jedna z najnowocześniejszych na świecie. Na szczycie skoczni znajduje się niesamowity punkt widokowy. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (płatna dodatkowo), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Sztokholmu. Symbolem miasta jest zbudowany w 1923 roku ratusz nawiązujący stylistyką do weneckiego Pałacu Dożów. Gamla Stan czyli Stare Miasto położone na trzech wyspach to jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Europie. Na wyspie Rycerskiej (Riddarholmen) zobaczymy kościół rycerski, w którego kryptach spoczywają szwedzcy monarchowie począwszy od Gustawa II Adolfa. Na kolejnej wyspie zachował się Pałac Królewski, z części którego rodzina królewska korzysta do dziś. W pobliżu zamku stoi luterańska katedra Storkyrkan, w której od wieków odbywają się najważniejsze uroczystości dworskie. Ulubionym miejscem spotkań mieszkańców miasta i turystów jest Wielki Rynek otoczony pięknymi kamieniczkami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

6 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu  pojedziemy na wyspę Djurgården, gdzie zwiedzimy Muzeum Vasa zbudowane dla galeonu „Vasa”, który zatonął w 1628 po przepłynięciu zaledwie niecałej mili morskiej. Przejazd do portu, zaokrętowanie na prom, wyjście promu do Polski, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), wieczór rozrywki, nocleg.

7 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), przeprawa promem Polska - Szwecja, Szwecja - Polska, zakwaterowanie: 6 noclegów (tj. zakwaterowanie na promie (2 noclegi) – kabiny 2 os.wew. z łazienką, 1 nocleg hotel **/*** Kopenhaga, 2 noclegi hotel **/*** w Oslo, 1 nocleg hotel **/*** Sztokholm - w hotelach pokoje 2 osobowe z łazienkami (możliwość 1 dostawki), , wyżywienie: 6 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 170 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 6 ciepłych kolacji; koszt 670 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2017 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 2 os. z dostawką oraz kabiny wewnętrznej 2-4 os. - bez opłat.  Dopłata do pokoju oraz kabiny 1 os: 2200 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
22.09.2018 do 28.09.2018 7 dniŚniadania4999 PLNSprzedaż zakończonaPotwierdzona


1. Gmina Karlskrona, Szwecja
2. Malmo, Szwecja
3. Kopenhaga, Dania
4. Helsingør, Dania
5. Helsingborg, Szwecja
6. Oslo, Norwegia
7. Sztokholm, Szwecja
8. Gmina Nynäshamn, Szwecja
SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 0SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 1SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 2SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 3SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 4SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 5SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 6SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 7SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 8SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 9SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 10SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 11SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 12SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 13SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 14SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 15SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 16SKANDYNAWSKIE STOLICE - 7 DNI 17
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Bułgaria Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rosja Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostróda Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by