Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


RZYM - WATYKAN - 5 DNI

WŁOCHY / Rzym, Watykan
Data wyjazdu:14.08.2024
Data powrotu:18.08.2024
Długość pobytu:5 dni
Typ dojazdu:samolot
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
2564 zł.
Razem: 5128 PLN

WŁOCHY - RZYM I WATYKAN 

1 dzień: Zbiórka uczestników na lotnisku minimum 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do RZYMU. Transfer do hotelu w centrum Rzymu. Zakwaterowanie, a w przypadku przyjazdu w godzinach przed rozpoczęciem doby hotelowej złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu (zakwaterowanie po powrocie do hotelu). Przejazd środkami komunikacji miejskiej na Piazza di Spagna, ze Schodami Hiszpańskimi – najsłynniejszymi schodami w Europie. Natomiast najbardziej znaną fontanną barokowego Rzymu jest fontanna di Trevi, do której należy wrzucić monetę, żeby tu powrócić. Następnie spacer urokliwymi uliczkami udamy się nad Tybr, gdzie jest usytuowany jeden z symboli Rzymu zamek św. Anioła – pierwotnie grobowiec cesarza Hadriana od czasów średniowiecza zamieniony w fortecę broniącą miasta. Czas wolny. Obiadokolacja (dodatkowo płatna) w restauracji w Rzymie. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Przejazd komunikacja miejską na zwiedzanie Rzymu – „wiecznego miasta” o niezwykłej historii, z bogatą architekturą poprzeplataną dziesiątkami parków i ogrodów. Pomiędzy siedmioma wzgórzami leży Forum Romanum. W czasach starożytnych był to główny polityczny, religijny i towarzyski punkt miasta, tutaj miały miejsce najważniejsze uroczystości starożytnego Rzymu. Areną walk gladiatorów było Koloseum, ale według wierzeń to również miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan. Odwiedzimy także Kapitol, jedno z siedmiu rzymskich wzgórz, z placem Kapitolińskim zaprojektowanym przez Michała Anioła. U podnóża Kapitolu zobaczymy plac Wenecki z dominującym nad nim Ołtarzem Ojczyzny. Piazza Rotonda z Panteonem – antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela (bez wejścia do wnętrza) od VII wieku użytkowany jako kościół katolicki. Na ruinach starożytnego stadionu Domicjana powstał plac Piazza Navona, który aktualną zabudowę zawdzięcza papieżowi Innocentemu X. Czas wolny. Obiadokolacja (dodatkowo płatna) w restauracji w Rzymie. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd komunikacja miejską na zwiedzanie Watykanu. Ten najmniejszy kraj na świecie ze względu na wysoką wartość historyczną i kulturową został w całości wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wytyczony w połowie XVII wieku, otoczony kolumnadą plac św. Piotra był świadkiem wielu uroczystości kościelnych. Od zachodu plac zamyka bazylika św. Piotra, która jest najważniejszym miejscem hierarchii kościelnej i jedną z najbardziej monumentalnych budowli na świecie. Pod główną nawą świątyni znajdują się groty watykańskie z grobami wielu papieży, natomiast grób św. Jana Pawła II zobaczyć możemy w kaplicy św. Sebastiana. Poza zwiedzaniem Placu i bazyliki św. Piotra odwiedzimy Muzea Watykańskie ze słyną Kaplicą Sykstyńską. Czas wolny. Następnie odwiedzimy bazyliki: San Giovanni in Laterano która jest administracyjną siedzibą papieża i zarazem najważniejszym kościołem w Rzymie oraz Santa Maria Maggiore. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Wieczór włoski czyli kolacja z winem w jednej z wielu stylowych restauracji Rzymu przy muzyce na żywo (Minimalna liczba osób wymagana do potwierdzenia wieczoru 11 osób). Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Program fakultatywny: I grupa będzie miała czas do indywidualnej dyspozycji na zwiedzanie Rzymu, II grupa uda się na fakultatywną wycieczkę Florencji. Przejazd do Florencji szybkim pociągiem (około 2 godz.). Zwiedzanie Stolicy Toskanii, która swoją popularność zawdzięcza pięknym zabytkom oraz ludziom, którzy je stworzyli, bowiem każdy z nas słyszał o Michale Aniele, Dante Alighieri czy rodzinie Medyceuszy. Głównym zabytkiem miasta jest katedra Santa Maria del Fiore z największą na świecie ceglaną kopułą i słynną dzwonnicą (wieżą) Giotta. Najstarszym budynkiem w pobliżu katedry jest baptysterium z nagrobkiem antypapieża Jana XXIII. Jedną z najważniejszych świątyń franciszkańskich we Włoszech jest kościół Santa Croce, w którym znajdziemy również polskie akcenty. Już w XIII wieku rozpoczęto budowę starego pałacu (Palazzo Vecchio), który od ponad stu lat jest siedzibą władz miejskich. Miłośnicy włoskiej literatury koniecznie powinni zobaczyć dom, w którym urodził się Dante Alighieri (Casa di Dante). Najstarszym z florenckich mostów spinającym brzegi rzeki Arno jest Ponte Vecchio, nazywany mostem złotników. Powrót do Rzymu. (Minimalna liczba osób, aby wycieczka doszła do skutku to 15 osób). Powrót do hotelu wieczorem. Obiadokolacja (dodatkowo płatna) w restauracji w Rzymie. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie (złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu). Pojedziemy komunikacją lokalną do historycznego centrum miasta, gdzie będzie czas na indywidualne zwiedzanie, zakup pamiątek czy wizytę w jednej z wielu włoskich kawiarni. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu, zabranie bagaży. Transfer na lotnisko Rzym Fiumicino (FCO). Odprawa, przelot do Polski. Zakończenie wycieczki.


Zakwaterowanie:
Hotel *** położony w centrum Rzymu w rejonie dworca Termini, metra linia A i B oraz Bazyliki Santa Maria Maggiore, około 10 minut spacerem od Koloseum. Hotel dysponuje recepcją (7.00-0.00) z wielojęzycznym personelem, przechowalnią bagażu, Wi-Fi w lobby, salą śniadaniową, windą. Pokoje 2 osobowe z prywatną łazienką, TV, suszarką do włosów, telefonem. Pokoje 3 osobowe za potwierdzaniem, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka.


Cena zawiera:
Bezpośredni przelot samolotem rejsowym do/z Rzymu 

Noclegi w hotelach  (4 rozpoczęte doby hotelowe),  Hotel *** położony  w Rzymie, Pokoje:  2-, 3 - osobowe, pokoje z łazienkami. Wyżywienie: śniadania kontynentalne (4 x śniadanie), Transfer lotnisko – hotel oraz hotel – lotnisko. Program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota. Ubezpieczenie TU Wiener (NNW, KL, BP). Składkę TFG oraz TFP. Podatek Vat marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie Tour Guide (koszt ok. 190 EUR/os. płatne pilotowi imprezy).
Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 24 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelu).
Dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
Dopłaty do 3 obiadokolacje; koszt 390 zł/os. (płatne w biurze).
Wieczór włoski z muzyką ok. 50 EUR/os.,
Wycieczka fakultatywna do Florencji cena 360 zł/ osobę (płatne w biurze), Przewodnik lokalny, zestawy słuchawkowy Tour Guide - płatne dodatkowo (na miejscu) koszt ok 25 euro.

Uwagi:
Bilety wstępu do Koloseum są sprzedawane tylko i wyłącznie imiennie (imię i nazwisko wymagane przy zakupie). Zakupu należy dokonać na 30 dni przed wejściem. Dlatego też osoby, które zakupią imprezę poniżej 31 dni do terminu wylotu/wyjazdu, nie będą miały gwarancji wejścia do Koloseum. Próby zakupu biletu będą trwały do ostatnich dni przed wylotem/wyjazdem. Osoby nie wchodzące do wnętrza Koloseum (bilet łączony z Forum Romanum) będą miały opłaty obowiązkowe pomniejszone o kwotę 20 EUR.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 30 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Bilety wstępu do muzeów i innych obiektów rezerwowane są na kilka tygodni przed przylotem/przyjazdem grupy do Rzymu, dlatego opłata za bilety jest obowiązkowa.
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu przejazdy będą realizowane środkami komunikacji miejskiej. Transfer będą realizowane autokarem turystycznym, Organizator zastrzega możliwość realizacji transferu przy grupie mniejszej niż 15 osób autobusem typu shuttle bus lub komunikacja regularną.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika.


Informacje dotyczące lotu dla Warszawy:
Polaczenie rejsowe obsługiwane przez linie lotnicze LOT z wliczonym bagażem (1 x bagaż podręczny 8 kg, 1 x bagaż rejestrowany 23 kg wg regulaminu przewoźnika),
Wylot: 14.08.2024 Warszawa (WAW) godz. 07.15 / Linie LOT nr rejsu LO 301 / Rzym (FCO) przylot godz. 9.25
Powrót: 18.08.2024 Rzym (FCO) godz. 19.40 / Linie LOT nr rejsu LO 304 / Warszawa (WAW) przylot godz. 22.00


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
14.08.2024 do 18.08.2024
Kraków
Pokaż5 dniŚniadania2564 PLNRezerwuj
14.08.2024 do 18.08.2024
Gdańsk
Pokaż5 dniŚniadania2807 PLNRezerwuj
14.08.2024 do 18.08.2024
Warszawa, Modlin
Pokaż5 dniŚniadania2709 PLNRezerwuj
14.08.2024 do 18.08.2024
Warszawa, Okęcie
Pokaż5 dniŚniadania3246 PLNRezerwuj
11.09.2024 do 15.09.2024
Warszawa, Okęcie
Pokaż5 dniŚniadania2697 PLNRezerwuj
11.09.2024 do 15.09.2024
Kraków
Pokaż5 dniŚniadania2262 PLNRezerwuj
11.09.2024 do 15.09.2024
Gdańsk
Pokaż5 dniŚniadania2917 PLNRezerwuj
11.09.2024 do 15.09.2024
Warszawa, Okęcie
Pokaż5 dniŚniadania3133 PLNRezerwuj
14.09.2024 do 18.09.2024
Warszawa, Okęcie
Pokaż5 dniŚniadania3173 PLNRezerwuj

RZYM - WATYKAN - 5 DNI 0RZYM - WATYKAN - 5 DNI 1RZYM - WATYKAN - 5 DNI 2RZYM - WATYKAN - 5 DNI 3RZYM - WATYKAN - 5 DNI 4RZYM - WATYKAN - 5 DNI 5RZYM - WATYKAN - 5 DNI 6RZYM - WATYKAN - 5 DNI 7RZYM - WATYKAN - 5 DNI 8RZYM - WATYKAN - 5 DNI 9RZYM - WATYKAN - 5 DNI 10RZYM - WATYKAN - 5 DNI 11RZYM - WATYKAN - 5 DNI 12RZYM - WATYKAN - 5 DNI 13RZYM - WATYKAN - 5 DNI 14RZYM - WATYKAN - 5 DNI 15RZYM - WATYKAN - 5 DNI 16RZYM - WATYKAN - 5 DNI 17
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rumunia Słowacja Słowenia Szwecja Węgry Wielka Brytania Włochy

Augustów Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Poznań Radom Rzeszów Suwałki Szczecin Toruń Wałbrzych Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.