Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI

RUMUNIA / Sibiu, Brasov, Sinaja, Bran, Bukareszt
Data wyjazdu:31.08.2021
Data powrotu:05.09.2021
Długość pobytu:6 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
1689 zł.

RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI

1 dzień: wyjazd z Polski, przejazd przez Słowację i Węgry, na terytorium Rumunii, do miejscowości Oradea, najlepiej rozwiniętego miasta Rumunii, spacer po mieście pełnym secesyjnych zabytków, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do miejscowości Hunedoara, zwiedzanie zamku, który jest wyjątkowym przykładem transylwańskiego gotyku. Następnie przejazd do Sibiu Przez wieki było to najważniejsze miasto Siedmiogrodu, a dziś możemy zachwycać się tutejszymi zabytkami. Na Dużym Rynku uwagę przyciąga barokowy pałac Brukenthal, kościół św. Trójcy i kolorowe kamienice. Przejściem pod XIV-wieczną wieżą ratuszową dostaniemy się na Mały Rynek, przy którym znajduje się najstarsza w Rumunii apteka. Wszyscy ceniący prawdomówność powinni pospacerować mostem Kłamców. Na uwagę zasługuje także kościół ewangelicki z przepięknym wystrojem wnętrza. Przejazd do hotelu w Brasov, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu udamy się do Sinaii. To malownicze, górskie miasteczko zawdzięcza swoją nazwę klasztorowi na górze Synaj, skąd przywieziony został kamień węgielny pod budowę tutejszego monastyru Sinaia. Miejscowość tę od XIX wieku upodobali sobie rumuńscy władcy, którzy budowali tu swoje letnie rezydencje. W niewielkim miasteczku Bran, odwiedzanym przez miliony turystów z całego świata zobaczymy jeden z najbardziej znanych rumuńskich zamków. Pierwsza kamienna warownia zbudowana została już w XIV wieku, a swój bajkowy wygląd zawdzięcza przebudowie w XVIII stuleciu. Czy słusznie nazywana jest „zamkiem Drakuli”  tego dowiemy się podczas zwiedzania. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu czas wolny lub wycieczka fakultatywna (dodatkowo płatna) do Bukaresztu  odwiedzimy Bukareszt. Stolica Rumunii nazywana była „Paryżem wschodu” ze względu na XIX-wieczną architekturę i łuk triumfalny wzorowany na paryskim. Obowiązkowym punktem podczas zwiedzania miasta jest zbudowany za czasów Ceausescu Dom Ludu, obecnie pełniący funkcję parlamentu. Również monumentalnym obiektem jest zbudowany w XIX wieku pałac królewski, pierwotnie siedziba hospodarów, z czasem stał się zimową siedzibą rodziny królewskiej, a dziś pełni funkcje muzealne. Jedynie we fragmentach zachowała się siedziba władców Wołoszczyzny rozbudowana w czasach Włada Palownika, zwana Starym Dworem. Duże wrażenie robi rumuńskie Ateneum pełniące funkcję centrum kongresowego i sali koncertowej. Spośród zachowanych do dziś zabytkowych cerkwi najbardziej znana jest pochodząca z XVIII wieku cerkiew Kretzulescu. Na uwagę zasługuje też ocalały zespół wzgórza Patriarchy, w skład którego wchodzi cerkiew Patriarchy i pałac Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej oraz sąsiednie świątynie i kaplice. Ciekawostką jest zlokalizowane na obrzeżach Bukaresztu Muzeum Wsi, gdzie oprócz oryginalnych zagród możemy zobaczyć również wesołe miasteczko. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu pojedziemy do miejscowości Rupea, gdzie zwiedzimy zamek, niezwykłą twierdzę na wzgórzu w formie spirali  z bogatą historią, następnie przejazd do Sighisoary, miasta – twierdzy, które znajduje się na liście UNESCO, gdzie w 1431 r, urodził się Wład Drakula, spacer po mieście. Odwiedzimy również malowniczą rumuńską wieś Crit z XIII wiecznym saksońskim rodowodem, położoną w samym sercu Transylwanii. W trakcie wieczornego spaceru obejrzymy Brasov, który jest jednym z największych miast Rumunii. Szczególnie ciekawym miejscem jest doskonale zachowana Starówka , gdzie przy rynku wzrok przyciągają średniowieczne kamieniczki i okazały Dom Rady - ratusz wzmiankowany już na początku XV wieku. Jednak najbardziej rozpoznawalnym obiektem jest Czarny Kościół o imponujących rozmiarach i zawiłej historii. W pozostałościach murów obronnych zobaczymy zachowane bastiony nazwane od rzemieślników basztą tkaczy i basztą kowali. Wspaniała brama Katarzyny oraz barokowa brama Schei są zachowanymi oryginalnymi wejściami w średniowiecznych obwarowaniach. Kolacja regionalna z degustacją wina i pokazem folklorystycznym (dodatkowo płatna), powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Węgry i Słowację, przyjazd w późnych godzinach.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 5 noclegów hotele **/*** położone na trasie wycieczki  - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 5 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 80 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych. Wycieczka do Bukaresztu - koszt 150 zł /os (platne w biurze) + koszty biletów na wycieczce 15 euro
Dopłaty do 5 ciepłych kolacji (w tym jedna regionalna); koszt 390 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
31.08.2021 do 05.09.2021 6 dniŚniadania1689 PLNSprzedaż zakończonaPotwierdzona


1. Braszów, Rumunia
2. Sinaia, Rumunia
3. Bran, Rumunia
4. Sybin, Rumunia
5. Oradea, Rumunia
6. Hunedoara, Rumunia
7. Crit, Rumunia
8. Rupea, Rumunia
9. Sighisoara, Rumunia
10. Bukareszt, Rumunia
RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 0RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 1RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 2RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 3RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 4RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 5RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 6RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 7RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 8RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 9RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 10RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 11RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 12RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 13RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 14RUMUNIA - W POSZUKIWANIU DRAKULI - 6 DNI 15
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Bułgaria Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rosja Rumunia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.