Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni

NIEMCY / Hamburg, Lubeka, Schwerin, Rostock
Data wyjazdu:17.09.2024
Data powrotu:22.09.2024
Długość pobytu:6 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
2999 zł.
Razem: 5998 PLN

MIASTA HANZEATYCKIE- GREIFSWALD, STRALSUND, RUGIA, PUTBUS, ROSTOCK, WISMAR, SCHWERIN, LUBEKA, HAMBURG

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Niemcy do Greifswaldu. Podczas spaceru po najstarszej części miasta zobaczymy okalające rynek wspaniałe kamieniczki świadczące o średniowiecznym bogactwie Greifswaldu. Odwiedzimy także kościół św. Mikołaja, którego 100-metrowa wieża stała się symbolem miasta oraz kościół NMP uznawany za najmłodszy z gotyckich kościołów miasta. Następnie pojedziemy do Stralsundu – miasta z 524 obiektami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Centrum miasta wyróżnia się bogactwem historycznych budowli. Wizytówkę rynku staromiejskiego gotycki kościół św. Mikołaja będący świadectwem potęgi mieszczańskiej oraz średniowieczny ratusz stanowiący cenny przykład architektury świeckiej. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się na wycieczkę po największej niemieckiej wyspie Rugii. Zwiedzanie rozpoczniemy od skalistego przylądka Arkona. Przylądek ten był ośrodkiem kultu słowiańskiego boga Świętowita, a pozostałością po tamtych czasach są wały słowiańskiego grodu. Z urwistego brzegu popatrzymy na zatokę Tromper Wiek i kredowy brzeg półwyspu Jasmund. Następnie wąskim przesmykiem pomiędzy zatokami przejedziemy na półwysep Jasmund. W tamtejszym Parku Narodowym udamy się na punkt widokowy zlokalizowany na szczycie Königsstuhl - najsłynniejszej ze skał kredowych tworzących klif Stubbenkammer, skąd będziemy podziwiać przepiękne wybrzeże Bałtyku. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Putbus - miasto założone w XIX w. u stóp wcześniej istniejącego tu zamku. Całe założenie architektoniczne i krajobrazowe zostało dokładnie przemyślane i do dziś zachowało swój unikalny klimat. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Rostocku. Rostockie Stare Miasto zabudowane jest charakterystycznymi budynkami z czerwonej cegły z czasów Hanzy. Naszą uwagę zwrócimy na zachowane fragmenty murów miejskich, ratusz i gotycki kościół Mariacki (Marienkirche). Następnie udamy się do Wismaru gdzie pospacerujemy po Starówce. Tutejszy Marktplatz ozdobiony jest renesansową studnią. Uwagę spacerowiczów przyciągają też piękne kamienice pochodzące z różnych epok oraz klasycystyczny ratusz z tajemniczymi podziemiami. Obowiązkowo należy zobaczyć również Świński Most przerzucony nad najstarszym sztucznie przekopanym kanałem w Niemczech. Kolejnym miastem, które odwiedzimy będzie Schwerin nazywany miastem siedmiu jezior. Na jednej z wysp został zbudowany zamek uznawany za kluczowe dzieło historyzmu, który obecnie jest siedzibą parlamentu landu. Położenie zamku zachęca do spacerów po otaczającym go parku. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu czeka nas przejazd do Lubeki aby zobaczyć "miasto marcepana i ceglanego gotyku", uważane za jedno z najpiękniejszych w Niemczech, wpisane na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Jednym z symboli miasta jest Brama Holsztyńska będąca pozostałością średniowiecznych obwarowań. Centralny punkt Starego Miasta stanowi rynek z dwoma gotyckimi, najstarszymi zachowanymi do dziś budynkami – ratuszem i dawną kancelarią. Stojący niedaleko rynku Marienkirche służył jako wzór przy budowie kolejnych kościołów, a tutejsza katedra była pierwszym tak dużym kościołem z cegły w rejonie Morza Bałtyckiego. Przyjemnym punktem programu będzie zwiedzanie Muzeum Marcepana. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do Hamburga, który jest największym portem morskim Niemiec. Wprawdzie zabytkowe Stare Miasto zostało zniszczone podczas nalotu dywanowego, ale zachowane do dziś historyczne obiekty zasługują na naszą uwagę. Z wieży pozostawionego w ruinie kościoła św. Mikołaja roztacza się piękny widok na miasto. Zbudowany w stylu historyzmu ratusz połączony jest z budynkiem giełdy – najstarszym tego typu budynkiem w Niemczech. Warto też pospacerować promenadą nad kanałem Alsterfleet i zajrzeć do dzielnicy St. Pauli. Powinniśmy również wstąpić do barokowego kościoła św. Michała, którego wieża zwana pieszczotliwie „Michel” przez stulecia była rozpoznawalnym symbolem miasta dla przybywających od strony morza. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

6 dzień: przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 4 noclegi, hotele **/*** położone na trasie wycieczki - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 155 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 4 ciepłych kolacji; koszt 490 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: według cennika imprezy. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
17.09.2024 do 22.09.2024Pokaż6 dniŚniadania2999 PLNRezerwuj


1. Greifswald, Niemcy
2. Stralsund, Niemcy
3. Rugia, Rügen, Niemcy
4. Jasmund, Sagard, Niemcy
5. Putbus, Niemcy
6. Rostock, Niemcy
7. Wismar, Niemcy
8. Schwerin, Niemcy
9. Lubeka, Niemcy
10. Hamburg, Niemcy
MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 0MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 1MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 2MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 3MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 4MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 5MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 6MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 7MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 8MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 9MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 10MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 11MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 12MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 13MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 14MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 15MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 16MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 17MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 18MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 19MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 20MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 21MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 22MIASTA HANZEATYCKIE - 6 dni 23
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rumunia Słowacja Słowenia Szwecja Węgry Wielka Brytania Włochy

Augustów Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostrów Wielkopolski Piotrków Trybunalski Poznań Radom Rzeszów Sieradz Suwałki Szczecin Toruń Tychy Wałbrzych Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.