Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


MAŁOPOLSKA - 5 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni / Zakopane, Kraków, Wadowice, Czorsztyn
Data wyjazdu:31.08.2024
Data powrotu:04.09.2024
Długość pobytu:5 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:2 posiłki
Liczba osób:
Cena / os.
1999 zł.
Razem: 3998 PLN

MAŁOPOLSKA - KRAKÓW, WIELICZKA, NIEPOŁOMICE, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, WADOWICE, ZAKOPANE, NIEDZICA, CZORSZTYN, SZCZAWNICA

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Krakowa. Trudno jest zwiedzić w niedługim czasie miasto, którego bliższe poznanie wymaga miesięcy. Dlatego proponujemy poznanie najważniejszych miejsc i atmosfery Krakowa. Wawel to wapienne wzgórze w centrum Krakowa z zespołem monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. Dominantą wzgórza jest gotycka katedra św. Stanisława i Wacława z grobami królewskimi i Dzwonem Zygmunta. Dodatkową atrakcją Wawelu jest jaskinia zwana Smoczą Jamą. Najstarszą część miasta otaczają Planty, którymi dojdziemy na ulicę Franciszkańską do pałacu biskupiego ze słynnym „Oknem Papieskim” - miejscem spotkań papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka z młodzieżą. Najbardziej charakterystycznym miejscem na Starym Mieście jest rynek z sukiennicami i kościołem Mariackim. W pobliżu rynku zachowały się najstarsze zabudowania Uniwersytetu Jagiellońskiego z pięknym dziedzińcem Collegium Maius. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Wieliczki. Zabytkowa kopalnia soli „Wieliczka”, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Podziemne korytarze, komory i kaplice odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Następnie pojedziemy do Niepołomic. Prawdziwą ozdobą niewielkiego, średniowiecznego, uroczego miasteczka jest zamek królewski wybudowany przez Kazimierza Wielkiego, zwany „drugim Wawelem”. Zwiedzając muzeum niepołomickie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu udamy się do Zakopanego. Miasto od dawna nazywane jest nieformalnie zimową stolicą Polski, ale już w XIX wieku było ważnym ośrodkiem kulturalnym, z którym związanych było wiele postaci kultury polskiej. Z historią regionu oraz bogactwem kultury i przyrody Tatr i Podhala zapoznamy się podczas zwiedzania Muzeum Tatrzańskiego, które ma siedzibę w zabytkowym budynku w stylu zakopiańskim. Pierwszym domem w tym stylu była willa Koliba wybudowana dla Zygmunta Gnatowskiego. Miejscem szczególnym w historii Zakopanego jest cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowano około 250 osób zasłużonych dla miasta i Tatr. Prawie wszystkie nagrobki są niepowtarzalnymi dziełami sztuki. Przed cmentarzem znajduje się najstarszy, drewniany zakopiański kościół, zwany kościołem księdza Stolarczyka. Pieszo lub kolejką linowo-terenową możemy dostać się na Gubałówkę, z której roztacza się piękna panorama Tatr. Podczas zwiedzania przyda się chwila odpoczynku w jednej z licznych kawiarni czy restauracji na Krupówkach. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu skierujemy się w Pieniny. Dla chętnych proponujemy spływ pienińskim przełomem Dunajca na trasie Sromowce - Kąty do Szczawnicy (dodatkowo płatny). Szczawnica od ponad 150 lat jest znanym cenionym uzdrowiskiem. Zabudowa uzdrowiskowa miasta to cały kompleks starodawnych, niezwykłych budynków, które służą kuracjuszom i mieszkańcom miasta nieprzerwanie od czasów dwudziestolecia międzywojennego. Centrum części uzdrowiskowej wyznacza Park Górny, który stał się małym ogrodem botanicznym. Następnie udamy się nad Jezioro Czorsztyńskie, a właściwie nad zaporowy zbiornik wodny na Dunajcu. Dla turystów została udostępniona tama, ale istnieje też możliwość zwiedzania elektrowni. Na wysokim brzegu jeziora położony jest średniowieczny zamek Dunajec w Niedzicy, który w XIX wieku rozsławiły liczne i huczne bale urządzane w sali balowej, a sto lat później filmy kręcone na zamku. Po przeciwległej stronie, nad skarpą jeziora wznoszą się ruiny zamku w Czorsztynie, który za czasów Kazimierza Wielkiego był jednym z ważniejszych założeń obronnych w kraju. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Wadowic. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach powstawało stopniowo. Od narodzin pomysłu do realizacji marzeń upłynęło wiele lat. Sercem muzeum jest dawne mieszkanie państwa Wojtyłów, w którym 18 maja 1920 r. w maleńkiej sypialni przyszedł na świat Karol Józef. Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny jest kościołem, w którym Karol Wojtyła przystąpił do Pierwszej Komunii św., otrzymał sakrament bierzmowania a w dniu 10 listopada 1946 r. ksiądz Karol odprawił tu swoją mszę prymicyjną. Na Małopolskim Szlaku Papieskim położona jest Kalwaria Zebrzydowska z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym oo. Bernardynów, nazywane Polską Jerozolimą. Bazylika Matki Bożej Anielskiej, zabudowania klasztorne, droga krzyżowa i ścieżki kalwaryjskie wkomponowane są w naturalny krajobraz i zainspirowane opisami Ziemi Świętej. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.


Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 4 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 4 obiadokolacje, 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 115 - 185 zł/os, dodatkowo Kopalnia Soli w Wieliczce ok. 82 - 101 zł/os, spływ Dunajcem ok. 93+6 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
27.07.2024 do 31.07.2024 5 dni2 posiłki2099 PLNSprzedaż zakończonaPotwierdzona
31.08.2024 do 04.09.2024Pokaż5 dni2 posiłki1999 PLNRezerwujPotwierdzona


1. Kraków, Polska
2. Wieliczka, Polska
3. Niepołomice, Polska
4. Zakopane, Polska
5. Niedzica, Polska
6. Czorsztyn, Polska
7. Szczawnica, Polska
8. Wadowice, Polska
9. Kalwaria Zebrzydowska, Polska
MAŁOPOLSKA - 5 DNI 0MAŁOPOLSKA - 5 DNI 1MAŁOPOLSKA - 5 DNI 2MAŁOPOLSKA - 5 DNI 3MAŁOPOLSKA - 5 DNI 4MAŁOPOLSKA - 5 DNI 5MAŁOPOLSKA - 5 DNI 6MAŁOPOLSKA - 5 DNI 7MAŁOPOLSKA - 5 DNI 8MAŁOPOLSKA - 5 DNI 9MAŁOPOLSKA - 5 DNI 10MAŁOPOLSKA - 5 DNI 11MAŁOPOLSKA - 5 DNI 12MAŁOPOLSKA - 5 DNI 13MAŁOPOLSKA - 5 DNI 14MAŁOPOLSKA - 5 DNI 15MAŁOPOLSKA - 5 DNI 16
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rumunia Słowacja Słowenia Szwecja Węgry Wielka Brytania Włochy

Augustów Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Poznań Radom Rzeszów Suwałki Szczecin Toruń Wałbrzych Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.