Data wyjazdu: | |
Data powrotu: | |
Długość pobytu: | dni |
Typ dojazdu: | |
Wyżywienie: | |
Liczba osób: |
LUDOWYM SZLAKIEM SĄDECCZYZNY - ZALIPIE, TARNÓW, NOWY SĄCZ, STARY SĄCZ, BRZESKO, NOWY WIŚNICZ
1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przejazd do Zalipia. Wieś od dawna słynie z malowanych chat, a zwyczaj ozdabiania wiejskich izb kwiecistymi malunkami wywodzi się z końca XIX wieku, kiedy to mieszkanki wsi zaczęły dekorować wnętrza chałup kwiatami wykonanymi z bibułki, wycinankami i pająkami ze słomy wiszącymi u powały oraz malowanymi na ścianach kwiatami. Prace zalipiańskich artystek można podziwiać m.in. w Zagrodzie Felicji Curyłowej i w "Domu Malarek" oraz podczas spaceru przez tą malowaną wieś. Następnie udamy się do Tarnowa. Miejscowość może pochwalić się wyjątkowej urody Starym Miastem, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. Tarnowska bazylika katedralna urzeka wyjątkową atmosferą i bogatym wyposażeniem. Centralnie ulokowany na rynku ratusz, pierwotnie gotycki, wielokrotnie przebudowywano, nadając mu ostatecznie cechy stylu renesansowego. Na ul. Żydowskiej znajduje się furtka prowadzącą do miejsca, w którym do czasów II Wojny Światowej stała synagoga. Na skalistym cyplu Góry św. Marcina zachowały się ruiny wspaniałego niegdyś zamku Tarnowskich, a samo wzgórze słynie z pięknego widoku na miasto. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: po śniadaniu udamy się do Brzeska. Najstarszym zachowanym zabytkiem miasta jest XV-wieczny kościół św. Jakuba odbudowany po pożarach w stylu neogotyckim. Również większość kamieniczek na Starym Mieście otrzymała elewacje eklektyczne z elementami secesyjnymi. Następnie odwiedzimy Nowy Sącz. Już za panowania Kazimierza Wielkiego wybudowany został zamek i mury obronne, z których zachowały się jedynie niewielkie fragmenty. Środek rynku zajmuje eklektyczny ratusz, a okoliczne kamieniczki mimo XIX-wiecznych fasad mają gotyckie piwnice. Liczne przebudowy bazyliki kolegiackiej św. Małgorzaty doprowadziły do zatarcia dawnych cech stylowych tego kościoła. W Sądeckim Parku Etnograficznym zapoznamy się z architekturą drewnianą i tradycyjną kulturą ludową historycznej Sądecczyzny. Natomiast galicyjska, małomiasteczkowa zabudowa z przełomu XIX i XX wieku prezentowana jest w Miasteczku Galicyjskim. Następnie zwiedzimy Stary Sącz, który jest jednym z najstarszych polskich miast. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest zespół klasztorny Sióstr Klarysek nazywany „podhalańskim Wawelem”. Złote zwieńczenia wież kościelnych, wielkie budynki klasztorne obwiedzione białym obronnym murem kryjącym wielki ogród i sady klasztorne, sprawiają wrażenie potężnej warowni. Na dziedziniec klasztoru wchodzimy przez wysklepione przejście w XVII-wiecznym, czteropiętrowym budynku bramnym, mijając dom kapelana. Na wieży wieńczącej budynek bramny umieszczono zegar, a w południe rozlega się hejnał. W kościele św. Trójcy na szczególną uwagę zasługuje barokowa ambona oraz kaplica św. Kingi ze srebrną trumną zawierającą relikwie świętej. Szczególnie cenny i piękny jest obraz św. Trójcy, w całości wyrzeźbiony i wytłoczony w srebrnej blasze. W mieście wszystkie drogi prowadzą do wytyczonego w średniowieczu rynku, wokół którego zachowała się dziewiętnastowieczna małomiasteczkowa zabudowa. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Lipnicy Murowanej. Miejscowość stanowi przykład średniowiecznej zabudowy miejskiej o charakterze targowym. Parterowe domy podcieniowe w pierzejach rynku nadają miastu unikalny wygląd, a drewniany kościół św. Leonarda zachwyca bogatymi polichromiami. Od 1958 roku w Lipnicy Murowanej organizowany jest w Palmową Niedzielę konkurs na palmę Wielkanocną. Dodatkowo w terminie Niedzieli Palmowej po uroczystej mszy, w kościele św. Andrzeja Apostoła i procesji z palmami, czas uprzyjemniają liczne imprezy folklorystyczne. Odwiedzimy też Nowy Wiśnicz, gdzie od XIV wieku wznoszono zamek, który dziś jest jednym z najcenniejszych dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej w Polsce. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.
Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 34 - 55 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.
Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2020 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
Data wyjazdu | Rozkład jazdy | Długość pobytu | Wyżywienie | Cena / 1 os. | |
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób. Zmień liczbę uczestników w wyszukiwarce po lewej stronie. |
Jesteśmy legalnie działającym biurem podróży |
![]() |
Dlaczego ważne jest, aby kupować w legalnie działających biurach podróży? | |
Sprawdź szczegóły na stronie www.legalnebiuropodrozy.pl |