Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


KRAINA WYGASŁYCH WULKANÓW - 4 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni / Złotoryja, Ostrzyca, Grodziec, Świerzawa
Data wyjazdu:12.08.2022
Data powrotu:15.08.2022
Długość pobytu:4 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:2 posiłki
Liczba osób:
Cena / os.
1099 zł.
Razem: 2206 PLN

KRAINA WYGASŁYCH WULKANÓW - ZŁOTORYJA, OSTRZYCA PROBOSZCZOWSKA, ZAMEK GRODZIEC, ORGANY WIELISLAWSKIE, ŚWIERZAWA, GRYFÓW ŚLĄSKI, SUCHA, KROBICA, ŚWIERADOW-ZDRÓJ, LWÓWEK ŚLĄSKI

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Złotoryji. Od wieków nazwa miasta związana była z wydobywanym tu niegdyś złotem – Aurum, Goldberg, Złota Góra i Złotoryja. O historii wydobycia tego cennego kruszcu i sposobach jego pozyskiwania można dowiedzieć się w tutejszym Muzeum Złota. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny, którego początki sięgają pierwszego dziesięciolecia XIII wieku. Z okresu średniowiecza zachowały się także fragmenty kamiennych murów miejskich oraz baszta Kowalska. Rynek okalają pięknie odrestaurowane kamienice, w części których zachowały się do dziś fragmenty renesansowych portali. Środek rynku ozdabia klasycystyczny ratusz i siedemnastowieczna fontanna Delfina. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu wyruszymy na spotkanie z Krainą Wygasłych Wulkanów. Najbardziej malowniczym i najwyższym wzniesieniem Pogórza Kaczawskiego jest Ostrzyca nazywana także „Śląską Fudżijamą”. W szczytowej części wzgórza utworzony został rezerwat przyrody, w którym chronione są najpiękniejsze w Polsce gołoborza bazaltowe, a także interesujące gatunki roślin. Trudy podejścia po kilkuset bazaltowych schodach wynagrodzi nam piękny widok na okolicę. Kolejne bazaltowe, powulkaniczne , strome wzgórze to Grodziec. Już w okresie średniowiecza na szczycie wzgórza stanął gród warowny z kościołem, którego fundację przypisuje się św. Jadwidze Śląskiej. Na przełomie XV i XVI wieku, po dokonanej wówczas przebudowie, zamek Grodziec  stał się jedną z piękniejszych rezydencji gotycko-renesansowych na Śląsku. Bajkowy wygląd zamku przyciąga dziś licznych turystów oraz ekipy filmowe z różnych krajów.  Na naszej trasie nie może zabraknąć wzgórza Wielisławka. U stóp tego wzniesienia, w wyrobisku dawnego kamieniołomu zobaczymy słynne  Organy Wielisłwskie – odwiedzane już od końca XVII wieku i chronione jako pomnik przyrody nieożywionej. Jest to najcenniejszy dla geologów fragment góry – ryolitowy cios słupowy, pozostałość po wulkanach, które wybuchały 250 milionów lat temu. Na pograniczu Świerzawy i Sędziszowej znajdziemy najstarszy i najcenniejszy zabytek regionu – kościół św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Późnogotycka, zbudowana z łamanego kamienia świątynia skrywa w swoim wnętrzu cenne, średniowieczne  polichromie i renesansowe płyty nagrobne. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Gryfowa Śląskiego.  Malowniczo położone miasto zachwyca miłośników architektury. Rynek otaczają zabytkowe renesansowe i barokowe kamieniczki. Nad ratuszem góruje widoczna z daleka wieża, a plac ratuszowy ozdabia zabytkowa fontanna upamiętniająca uruchomienie wodociągu miejskiego. We wnętrzu późnogotyckiego kościoła św. Jadwigi Śląskiej zachwyca sklepienie nawy głównej pokryte renesansowym sgraffito oraz kaplica grobowa Schaffgotschów. Następnie udamy się do maleńkiej osady Sucha, gdzie na szczycie granitowego wzgórza w XIII wieku zbudowany został zamek obronny. Dzięki przebudowie na początku XX w. zamek Czocha stał się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Na obrzeżach wsi  Krobica znajduje się Geopark „Śladami dawnego górnictwa kruszców”. Tutejszą podziemną trasę turystyczną tworzą połączone sztolni nieczynnych,  XVIII-wiecznych kopalni cyny i kobaltu św. Jana i św. Leopolda. Na zakończenie odwiedzimy Świeradów-Zdrój. Jest to miejscowość  wypoczynkowa i uzdrowiskowa, doskonałe miejsce dla miłośników wędrówek po górach, narciarzy oraz dla osób ze schorzeniami reumatycznymi i układu krążenia. Pośród zabytkowej zabudowy uzdrowiskowej na szczególna uwagę zasługuje unikatowa Hala Spacerowa i zabytkowy Dom Zdrojowy usytuowany w parku zdrojowym. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Lwówka Śląskiego. Jako jedno z nielicznych miast w Europie Lwówek Śląski ma niemalże w pełni zachowane średniowieczne mury obronne wraz bramami i basztami Bolesławiecką i Lubańską. Ozdobą dawnego rynku jest ratusz z XIII, jeden z najstarszych ratuszy w Polsce, wielokrotnie przebudowywany, zachował do dziś gotycko-renesansową bryłę ozdobioną oryginalnymi detalami architektonicznym. W pobliżu ratusza odnajdziemy trzy dawne studnie miejskie – fontanna z lwem, fontanna sukienników i fontanna z sową. Na uwagę zasługuje także późnogotycki kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z kaplicą św. Krzyża. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.


Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 3 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 3 obiadokolacje, 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 59 - 69 zł/os, dodatkowo Zamek Czocha ok. 21 - 34 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2021 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
07.07.2022 do 10.07.2022 4 dni2 posiłki1099 PLNSprzedaż zakończona
12.08.2022 do 15.08.2022Pokaż4 dni2 posiłki1099 PLNRezerwujPotwierdzona
22.09.2022 do 25.09.2022Pokaż4 dni2 posiłki999 PLNRezerwuj


1. Złotoryja, Polska
2. Ostrzyca Proboszczowicka, Polska
3. Zamek Grodziec
4. Ogany Wielisławskie
5. Świerzawa, Polska
6. Gryfów Śląski, Polska
7. Zamek Czocha, Sucha, Polska
8. Podziemna trasa turystyczna "Kopalnia św. Jan" w Krobicy
9. Świeradów-Zdrój, Polska
10. Lwówek Śląski, Polska
KRAINA WYGASŁYCH WULKANÓW - 4 DNI 0
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rumunia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Augustów Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Wałbrzych Warszawa Włocławek Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.