Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI

BUŁGARIA / Sofia, Sozopol,V.Tarnovo, Belgrad
Data wyjazdu:01.09.2018
Data powrotu:11.09.2018
Długość pobytu:11 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
2599.00 zł.

BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN: SOFIA, PŁOWDIW, NESEBYR, BELGRAD, SZIPKA, DOLINA KRÓLÓW TRACKICH
 

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Słowację, Węgry. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Węgier, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przejazd do hotelu w okolicy Sofii, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Sofii. Stolica Bułgarii jest jednym z najstarszych miast Europy, a mimo to jej dewiza umieszczona w herbie brzmi: „Rośnie, ale się nie starzeje”. Przy stacji metra Serdika możemy zobaczyć pozostałości starożytnego, trackiego miasta o tej samej nazwie. Jest to kompleks ośmiu ulic z pozostałościami takich budowli jak chrześcijańska bazylika, termy, sześć długich budynków i średniowieczny kościół położonych na obszarze dziewięciu tysięcy metrów kwadratowych. Stąd mamy kilka kroków do jedynego czynnego w mieście meczetu Bania Baszi Dżamija. Za nim znajduje się budynek Łaźni Mineralnych, gdzie swoją siedzibę ma Muzeum Historyczne. Na rozległym placu przed pałacem prezydenckim codziennie odbywa się widowiskowa zmiana warty. Natomiast dziedziniec pałacu skrywa rotundę św. Jerzego uznawaną za najstarszą budowlę w mieście. Jednym z ładniejszych budynków w mieście jest gmach Teatru Narodowego położony na skraju parku miejskiego. Przy głównym bulwarze Cara Oswobodziciela mijamy dawny pałac carski oraz cerkiew Mikołaja Cudotwórcy wybudowaną przez emigrantów rosyjskich. Miejscem, które należy odwiedzić jest sobór Aleksandra Newskiego wybudowany na cześć rosyjskiego cara Aleksandra II. Tuż obok na obrzeżach parku znajduje się gmach najstarszego w Bułgarii uniwersytetu. Odwiedzimy także monastyr Rilski uznawany za jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych, a w świadomości Bułgarów stanowi narodową świętość. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Płowdiw. Jest to jedno z najstarszych miast na świecie stale zamieszkiwanych. Nadal widać tu ślady zamierzchłej przeszłości miasta – między innymi pozostałości murów rzymskich jak Odeon, wciąż czynny teatr rzymski czy stadion. Odnajdziemy tu meczet Dżumaja uznawany za jeden z najstarszych i najbardziej okazałych meczetów w Bułgarii. W wąskich uliczkach Starego Miasta, pośród domków z kolorowymi wykuszami poczujemy klimat dawnych czasów. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Morza Czarnego, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu czas wolny przeznaczony na wypoczynek nad morzem, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

6 dzień: po śniadaniu udamy się do Sozopolu. Ulokowana na wąskim skalistym półwyspie starówka to przede wszystkim malownicze brukowane uliczki i zabytkowe, kamienno-drewniane domy. Na naszą uwagę zasługują zachowane do dziś cerkwie. Wybudowana pod ziemią, ozdobiona wspaniałym drewnianym ikonostasem i amboną z rzeźbionymi kiściami winogron, średniowieczna cerkiew Św. Bogurodzicy jest najpiękniejszą cerkwią w mieście. W dawnej cerkwi św. Jerzego dziś ma siedzibę Muzeum Archeologiczne. Następnie udamy się do Nessebyr. Miasto położone jest na skalistej wyspie połączonej  z lądem wąską groblą, na której znajduje się zabytkowy wiatrak. W głębi miasta czekają na nas wąskie i kręte uliczki, a także kilka zachowanych średniowiecznych cerkwi, a wszystko otoczone jest pozostałościami murów sprzed 1500 lat. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

7 dzień: po śniadaniu czas wolny przeznaczony na wypoczynek nad morzem, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

8 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Doliny Różanej, gdzie z rosnących tu róż pozyskiwany jest cenny olejek. Inna nazwa, która przylgnęła do terenów w okolicy miast Sliven, Szipka i Kazanłyk to Dolina Królów Trackich, gdzie znajduje się wiele kurhanów z czasów, gdy Bułgarię zamieszkiwali starożytni Trakowie. Najcenniejszy to grobowiec znany w świecie jako „Tracki grób w Kazanlaku” słynny ze swoich fresków. Inny znany kurhan - Golama Kosmatka, odnajdziemy w miejscowości Szipka, gdzie możemy zobaczyć także Cerkiew Narodzenia Pańskiego. Etyr to muzeum–skansen bułgarskiego rzemiosła składające się z ponad 100 starych domów, sklepików i wciąż działających warsztatów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

9 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Veliko Tyrnovo. Do najważniejszych miejsc w mieście należy wzgórze Carewec z otoczonymi murami rozległymi ruinami carskiego pałacu i siedziby patriarchy. W północnej części wzgórza znajduje się skała straceń, z której w średniowieczu strącano w przepaść skazanych za zdradę. Tuż pod Carewcem znajduje się kilka średniowiecznych cerkwi, z których najbardziej znana jest cerkiew Czterdziestu Męczenników, ale znacznie ciekawsze są pobliskie cerkwie św. Piotra i Pawła, św. Dymitra Sołuńskiego czy św. Jerzego. Zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

10 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Belgradu, który stolicą Serbii i jednym z najstarszych miast Europy. Sercem starego Belgradu jest Kalemegdan, czyli XVII-wieczna twierdza z rozległym parkiem, skąd roztacza się piękna panorama na ujście Sawy do Dunaju. W najstarszej części miasta zwanej Dorćol pośród współczesnej zabudowy możemy znaleźć również zabudowania pochodzące z minionych epok. Reprezentacyjny deptak Kneza Mihajla pyszni się XIX-wiecznymi dostojnymi rezydencjami. W pobliżu deptaka odnajdziemy też gmachy Teatru Narodowego i Muzeum Narodowego. Do architektury antycznej nawiązuje gmach parlamentu, widniejący na banknocie o nominale 5000 dinarów serbskich. Przez plac Slavia, uznany za najruchliwszy w mieście, dotrzemy do prawosławnej katedry św. Sawy uznawanej za największą cerkiew na Bałkanach.. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Węgier, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

11 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 8 noclegów hotele **/*** w Bułgarii na trasie wycieczki, 2 noclegi tranzytowe na terytorium Węgier - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 10 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłaty klimatycznej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 135 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 10 ciepłych kolacji; koszt 490 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2017 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 990 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 

Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników w wyszukiwarce po lewej stronie.1. Sofia, Bułgaria
2. Sozopol, Bułgaria
3. Płowdiw, Bułgaria
4. Nesebyr, Bułgaria
5. Şipka, Bułgaria
6. Veliko Tarnovo, Bułgaria
7. Belgrad
BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 0BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 1BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 2BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 3BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 4BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 5BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 6BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 7BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 8BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 9BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 10BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 11BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 12BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 13BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 14BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 15BUŁGARIA - PERŁA BAŁKAN - 11 DNI 16
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Bułgaria Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rosja Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostróda Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by