Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni

WIELKA BRYTANIA /
Data wyjazdu:15.09.2018
Data powrotu:23.09.2018
Długość pobytu:9 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
2699 zł.
Razem: 5398 PLN

SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS
LONDYN, CAMBRIDGE, YORK, EDYNBURG, JEZIORO LOCH NESS, DRUMNADROCHIT, FORT AUGUSTUS, EILEAN DONAN, GLEN COE, LIVERPOOL, WINDSOR


1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Niemcy, Francję (przeprawa promem lub Eurotunelem) do Wielkiej Brytanii

2 dzień: przyjazd do Londynu – stolicy Zjednoczonego Królestwa, jednego z największych miast w Europie i na świecie, które stanowi zlepek praktycznie wszystkich kultur świata. Za serce centralnego Londynu uznawany jest Trafalgar Square – plac, który powstał w XIX wieku na miejscu dawnych stajni królewskich. Najwspanialszym budynkiem przy placu jest gmach Galerii Narodowej z dziełami największych mistrzów malarstwa z całej Europy. W położonym w środkowej części miasta nad Tamizą City of Westminster skupione są instytucje rządowo-polityczne, ambasady, teatry, kina i muzea. Sercem brytyjskiej monarchii i siedzibą królowej Elżbiety II jest pałac Buckingham uznawany za największy w świecie pałac królewski nadal pełniący swoją funkcję. Natomiast siedzibą parlamentu jest pałac Westminsterski, a jego najbardziej rozpoznawalną częścią jest wieża Elżbiety ze słynnym Big Benem - największym zegarem w Wielkiej Brytanii. Tuż obok znajduje się opactwo Westminsterskie z kolegiatą św. Piotra, w której koronowani byli wszyscy władcy Anglii. Z kolei główną katolicką świątynią jest zbudowana w stylu neobizantyjskim katedra Westminsterska. Jednym z najsłynniejszych miejsc w centrum Londynu jest ulica Downing Street, gdzie znajduje się siedziba premiera i kanclerza skarbu. Pośród budynków rządowych przy placu Defilad odnajdziemy koszary królewskiej straży konnej (Horse Guards). Najbardziej znanym skrzyżowaniem i placem jest Piccadilly Circus fontanną oraz gigantyczną reklamą świetlną na jednym z budynków. Ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Cambridge. Miasto słynie z uniwersytetu założonego 1209 r, którego symbolicznym środkiem jest Great St Mary's Chuch. Historyczna ulica miasta swoją nazwę zawdzięcza King’s College, który znajduje się po zachodniej stronie ulicy. Integralną częścią uczelni jest King's College Chapel – kaplica z największym na świecie wachlarzowym sklepieniem. W Trinity College co roku odbywa się bieg wokół Wielkiego Dziedzińca, a wydarzenie to uwiecznione zostało w filmie „Rydwany ognia”. Inną ciekawostką uczelni jest biblioteka Wrena, w której zgromadzone są cenne rękopisy i starodruki. Następnie pojedziemy do York – miasta, w którym przeplatają się ślady rzymian i wikingów. To jedno z najpiękniejszych miast Anglii z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym i licznymi zabytkami. Całość otoczona jest murem obronnym z bramami wjazdowymi, a nad miastem dominuje gotycka katedra York Minster. Od połowy XI wieku w York funkcjonowało opactwo benedyktyńskie St. Mary's Abeby. Dziś możemy oglądać ruiny tego niegdyś największego i najbogatszego opactwa benedyktyńskiego w północnej Anglii. Przejazd do hotelu w regionie Edynburg/Glasgow, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu odwiedzimy stolicę Szkocji – Edynburg, ze względu na ogrom zabytków często nazywany „Atenami północy”. Najczęściej odwiedzaną atrakcją w całej Szkocji jest wzniesiony na wulkanicznym wzgórzu Castle Rock zamek edynburski, będący jedną z najpotężniejszych angielskich fortec. Komnaty pałacu królewskiego są niemymi świadkami wielu historycznych wydarzeń. Skarbiec skrywa szkockie insygnia koronacyjne i Kamień Przeznaczenia. Za najstarszą budowlę w mieście uznawana jest zamkowa kaplica św. Małgorzaty. Nie brakuje tu także akcentów militarnych, do których należą m.in. koszary, olbrzymia armata Mons Meg czy sześciodziałowa bateria Argyle Bartery. Od 1861 roku codziennie o godzinie 13 oddawany jest wystrzał armatni z działa One o'Clock Gun. Z zamku ulicą Royal Mile dojdziemy do pałacu Holyrood, który jest szkocką rezydencją brytyjskiej królowej. Ponieważ Szkocja kojarzy się nie tylko z zabytkami, ale również z tradycyjnym alkoholem, proponujemy fakultatywnie (dla chętnych) wizytę w czynnej destylarni whisky. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu udamy się na poszukiwanie legendarnego potwora zwanego Nessie zamieszkującego jezioro Loch Ness. Dogodnym miejscem na obserwowanie tafli jeziora mogą być malownicze ruiny Urguhart, z którego to miejsca wykonano najwięcej zdjęć tajemniczego mieszkańca jeziora. Ponoć już od VIII wieku krążyły opowieści o potworze zamieszkującym wody jeziora, ale światowy rozgłos uzyskał dopiero w 1933 r. Postanowiono więc uhonorować tego najsłynniejszego mieszkańca jeziora tworząc Centrum Potwora w Drumnadrochit. Jezioro Loch Ness jest częścią Kanału Kaledońskiego łączącego szkockie wschodnie i zachodnie wybrzeże. Na trasie kanału znajduje się 29 śluz, 10 mostów i 4 akweduktów. Jedna ze śluz zlokalizowana jest w miasteczku Fort Augustus i stanowi jego główną atrakcję. Na początku XIII na skalistej wyspie obmywanej przez wody jeziora Loch Duich rozpoczęto budowę zamku Eilean Donan, który dziś uchodzi za najbardziej malowniczy zamek Szkocji. Jedną z wizytówek regionu jest górska dolina Glencoe, której nazwę tłumaczy się z języka gaelickiego jako Dolina Łez, a urok tego miejsca został doceniony przez filmowców. Będąc na terenie Szkocji warto choć na chwilę zatrzymać się przy Ben Nevis - najwyższym szczycie Wielkiej Brytanii.Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

6 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Liverpoolu. Z miastem kojarzony jest zespół rokowy The Beathels, który swoją karierę muzyczną rozpoczynał w istniejącym do dziś The Cavern Club. Z historią zespołu i pozostałymi po nim pamiątkami możemy zapoznać się w muzeum znajdującym się na nabrzeżu Albert Dock. Natomiast gratką dla miłośników architektury sakralnej jest anglikańska katedra, która zajmuje powierzchnię ponad 9 tys. metrów. Następnie odwiedzimy Chester uznawane za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Założone przez Rzymian w 79 roku, do dziś zachowało pierwotny układ urbanistyczny z murami obronnymi. Ponad tysiąc lat później powstał tutejszy zamek i katedra oraz słynny kamienny most. Jednak główną atrakcją dla turystów jest zabytkowe centrum z uroczymi szachulcowymi kamienicami. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

7 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Windsoru. Tutejszy zamek jest weekendową posiadłością królowej Elżbiety II i jedną z głównych atrakcji turystycznych, owiany licznymi legendami odwiedzany jest przez około milion turystów rocznie. Następnie udamy się do Londynu. Samodzielną jednostką administracyjną w samym centrum Londynu jest City of London, gdzie skupiona jest większość działalności handlowej, bankowej i ubezpieczeniowej Wielkiej Brytanii. W samym centrum tego finansowego miasteczka znajduje się monumentalna, anglikańska katedra St. Paul’s zbudowana w XVIII wieku jako symbol odrodzenia Londynu. Natomiast na obrzeżach City of London znajduje się Tower of London. Ta zbudowana w XI wieku siedziba władców Anglii w swojej historii była pałacem, fortecą, więzieniem i zoo, obecnie są tu przechowywane insygnia koronacyjne. Stąd kilka kroków dzieli nas od Tower Bridge, jednego z najbardziej rozpoznawalnych mostów świata. Prawdziwą ucztę dla ducha zapewni nam wizyta w British Museum, które jest jednym z największych w świecie muzeów historii starożytnej. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

8 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu mamy czas na indywidualne zwiedzanie Londynu. Szczególnie miłośnikom mody przyda się czas wolny na Oxford Street - najsłynniejszej ulicy handlowej w Londynie. Fakultatywnie (dodatkowo płatna) możemy zwiedzić działającą od XIX wieku Galerię Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Inną atrakcją miasta jest możliwość podziwiania panoramy z London Eye – największego na świecie koła widokowego. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, przeprawa promem lub Eurotunelem, nocny przejazd do Polski.

9 dzień: powrót do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 6 noclegów hotel turystyczny **/*** położony na trasie wycieczki - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 6 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłaty klimatycznej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 165 GBP (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 6 ciepłych kolacji; koszt 490 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2017 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 1100 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
15.09.2018 do 23.09.2018Pokaż9 dniŚniadania2699 PLNRezerwuj


1. Londyn, Wielka Brytania
2. Cambridge, Wielka Brytania
3. York, Wielka Brytania
4. Edynburg, Wielka Brytania
5. Loch Ness, Wielka Brytania
6. Drumnadrochit, Wielka Brytania
7. Liverpool, Wielka Brytania
8. Windsor, Wielka Brytania
SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 0SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 1SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 2SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 3SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 4SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 5SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 6SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 7SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 8SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 9SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 10SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 11SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 12SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 13SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 14SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 15SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 16SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 17SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 18SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 19SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 20SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 21SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 22SZKOCJA - W KRAINIE ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS - 9 dni 23
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Bułgaria Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rosja Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostróda Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by