Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI

GRECJA / Ateny, Delfy, Meteory, Mykeny, Epidavros
Data wyjazdu:07.09.2019
Data powrotu:15.09.2019
Długość pobytu:9 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
2499 zł.
Razem: 2499 PLN

ANTYCZNA GRECJA - ATENY, DELFY, EPIDAVROS, METEORY, KANAŁ KORYNCKI, NAFPLION, MYKENY, TERMOPILE

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Słowację, Węgry. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Węgier, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Grecji, przejazd autokarem na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Meteorów. Na szczytach niedostępnych skał z piaskowca i zlepieńca od XIV wieku budowany był zespół prawosławnych klasztorów zwanych monastyrami. Ze zbudowanych 24 wiszących klasztorów do dziś życie toczy się w zaledwie sześciu. Turyści mają okazję zapoznać się z życiem klasztornym mnichów, a roztaczające się z góry widoki zapierają dech w piersi. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Delf. To niewielkie miasteczko położone na zboczach góry Parnas jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych. Tu znajdowała się najważniejsza wyrocznia starożytnej Grecji, dzięki której Delfy stały się najbogatszym i najsłynniejszym sanktuarium. Mimo upływu czasu do dziś zachowały się pozostałości starożytnego sanktuarium. Centrum świętego kręgu była świątynia Apollina z półokrągłym kamieniem omfalos – mitologicznym „pępkiem świata”. Przy wiodącej do świątyni brukowanej świętej drodze znajdowały się liczne pomniki wotywne, skarbce, sanktuaria oraz miejsca kultu – skała Sybilli i źródło Kassotis. Ponad świątynią Apollina zachował się teatr antyczny, a nieco dalej stadion gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie. Ciekawostką antyczną jest mur poligonalny oraz gazeta delficka. Zobaczymy także pozostałości tolosu czyli świątyni zbudowanej na planie koła. Przejazd do Aten, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu zwiedzimy Ateny. Podczas panoramicznego objazdu miasta zobaczymy Plac Konstytucji będący sercem współczesnego miasta, parlament, Grób Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty, zachowane fragmenty świątyni Zeusa oraz stadion olimpijski w całości wykonany z marmuru. Zwiedzimy także antyczne budowle na Akropolu. Z leżącego w samym środku miasta wapiennego wzgórza spoglądają ruiny najwspanialszych budowli starożytnej Grecji. Na samym szczycie stanął Partenon wzniesiony na chwałę patronki miasta bogini Ateny. Jednak centrum wszystkich wydarzeń był Erechtejon – symbol przeszłości miasta i centrum kultu wielu bogów. Pełne przepychu wejście na wzgórze tworzą Propyleje, w pobliżu których możemy zobaczyć najlepiej zachowaną świątynię jońską poświęconą Atenie - Nike. Z historią tego miejsca oraz znaleziskami archeologicznymi zapoznamy się w Muzeum Akropolu. Po południu czas wolny, przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

6 dzień: po śniadaniu proponujemy całodniową wycieczkę po Półwyspie Peloponez. Niesamowite wrażenie robią niemal pionowe skalne brzegi Kanału Korynckiego, łączącego Morze Egejskie z Morzem Jońskim. W Mykenach znajdują się najstarsze zabytki kultury greckiej. Na wzgórzu zachowały się ruiny cytadeli z charakterystycznym murami „cyklopowymi” i słynną Lwią Bramą. Znane są także grobowce mykeńskie szybowe i kopułowe, z których najsłynniejszym jest skarbiec Atreusza. W Epidauros wyjątkowym miejscem jest amfiteatr – największy i najpiękniejszy z zachowanych teatrów antycznych, który posiada niesamowitą akustykę. Napflion odznacza się pięknym położeniem i dostojną elegancją z początku XIX w., kiedy to był prowizoryczną stolicą świeżo wyzwolonej Grecji. Nad miastem góruje zbudowana przez Wenecjan twierdza Palamidi będąca największym zespołem fortyfikacji w Grecji. Innym widocznym śladem panowania weneckiego jest twierdza na pobliskiej wyspie Bourtzi. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

7 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy na Riwierę Olimpijską, która jest najpiękniejszym nadmorskim regionem Grecji, położonym u stóp masywu Olimpu. Po drodze zatrzymamy się w Termopilach. Dziś jest to mała grecka wioska, ale w czasach antycznych nazwa ta odnosiła się do wąskiego przesmyku pomiędzy morzem a górami, jedynego lądowego przejścia z północy na południe. Odwiedzimy miejsce, gdzie w 480 r. p.n.e. stoczona została słynna bitwa między Grekami a Persami. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

8 dzień: po śniadaniu i wykwaterowanie przejedziemy na nocleg tranzytowy na teren Węgier. Ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

9 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 6 noclegów hotele *** w Grecji położone na trasie wycieczki, 2 noclegi tranzytowe na terytorium Węgier - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 8 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłaty klimatycznej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 135 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 8 ciepłych kolacji; koszt 390 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2017 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 990 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
06.07.2019 do 14.07.2019 9 dniŚniadania2699 PLNSprzedaż zakończonaPotwierdzona
07.09.2019 do 15.09.2019Pokaż9 dniŚniadania2499 PLNRezerwuj


1. Ateny, Grecja
2. Delfy, Grecja
3. Epidavros, Grecja
4. Nafplion, Grecja
5. Termopile, Grecja
6. Meteory, Grecja
7. Kanał Koryncki, Grecja
8. Mykeny, Grecja
ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 0ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 1ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 2ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 3ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 4ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 5ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 6ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 7ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 8ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 9ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 10ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 11ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 12ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 13ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 14ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 15ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 16ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 17ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 18ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 19ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 20ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 21ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 22ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 23ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 24ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 25ANTYCZNA GRECJA - 9 DNI 26
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Bułgaria Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rosja Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostróda Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.