Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI

WŁOCHY /
Data wyjazdu:08.09.2018
Data powrotu:16.09.2018
Długość pobytu:9 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
1999 zł.
Razem: 3998 PLN

WŁOCHY - PERŁY ITALII

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień: przyjazd do Florencji. Stolica Toskanii swoją popularność zawdzięcza pięknym zabytkom oraz ludziom, którzy je stworzyli, bowiem każdy z nas słyszał o Michale Aniele, Dante Alighieri czy rodzinie Medyceuszy. Głównym zabytkiem miasta jest katedra Santa Maria del Fiore z największą na świecie ceglaną kopułą i słynną dzwonnicą (wieżą) Giotta. Najstarszym budynkiem w pobliżu katedry jest baptysterium z nagrobkiem antypapieża Jana XXIII. Jedną z najważniejszych świątyń franciszkańskich we Włoszech jest kościół Santa Croce, w którym znajdziemy również polskie akcenty. Już w XIII wieku rozpoczęto budowę starego pałacu (Palazzo Vecchio), który od ponad stu lat jest siedzibą władz miejskich. Miłośnicy włoskiej literatury koniecznie powinni zobaczyć dom, w którym urodził się Dante Alighieri (Casa di Dante). Najstarszym z florenckich mostów spinającym brzegi rzeki Arno jest Ponte Vecchio, nazywany mostem złotników. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Asyżu, miasta św. Franciszka i św. Klary. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od bazyliki św. Franciszka, zbudowanej w stylu włoskiego gotyku. Stąd wąskimi uliczkami, pośród uroczych kamieniczek dotrzemy do placu Piazza del Comune, przy którym znajdziemy dawną rzymska świątynię Minerwy zaadaptowaną na kościół oraz średniowieczną wieżę ratuszową. W pobliżu placu zobaczymy także bazylikę św. Klary, gdzie w krypcie w kryształowej trumnie znajduje się ciało św. Klary. W XVI w. w pobliżu Asyżu na polecenie papieża Piusa V został zbudowany kościół Santa Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli, który miał chronić pierwsze miejsce związane z działalnością św. Franciszka. Następnie odwiedzimy Monte Cassino. Dla Polaków jest to ziemia, która „do Polski należy, choć Polska daleko jest stąd”. To miejsce pamięci tragicznej bitwy z 1944 roku oraz cmentarz żołnierzy polskich poległych pod Monte Cassino. Dla chrześcijan jest to miejsce, z którego wyszli pierwsi mnisi i mniszki chrystianizujący Europę oraz miejsce pochówku świętego rodzeństwa Benedykta i Scholastyki. Tu powstała słynna reguła życia religijnego „ora et labora”, tu od VI wieku znajduje się najważniejsze opactwo benedyktyńskie w Europie. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Watykanu. Ten najmniejszy kraj na świecie ze względu na wysoką wartość historyczną i kulturową został w całości wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wytyczony w połowie XVII wieku, otoczony kolumnadą plac św. Piotra był świadkiem wielu uroczystości kościelnych. Od zachodu plac zamyka bazylika św. Piotra, która jest najważniejszym miejscem hierarchii kościelnej i jedną z najbardziej monumentalnych budowli na świecie. Pod główną nawą świątyni znajdują się groty watykańskie z grobami wielu papieży, natomiast grób św. Jana Pawła II zobaczyć możemy w kaplicy św. Sebastiana.W wybranych terminach proponujemy udział w audiencji generalnej (uzależnione od pobytu Papieża w Watykanie). Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień: po śniadaniu czeka nas zwiedzanie Rzymu – „wiecznego miasta” o niezwykłej historii, z bogatą architekturą poprzeplataną dziesiątkami parków i ogrodów. Jednym z symboli Rzymu jest usytuowany nad Tybrem zamek św. Anioła – pierwotnie grobowiec cesarza Hadriana od czasów średniowiecza zamieniony w fortecę broniącą miasta. Na ruinach starożytnego stadionu Domicjana powstał plac Piazza Navona, który aktualną zabudowę zawdzięcza papieżowi Innocentemu X. W roku 125 n.e. ku czci najważniejszych rzymskich bóstw został zbudowany Panteon, od VII wieku użytkowany jako kościół katolicki. Miejscem, w którym życie nie zamiera nawet na chwilę jest plac Hiszpański sławny za sprawą jednych z najdłuższych schodów w Europie, zwanych Hiszpańskimi. Natomiast najbardziej znaną fontanną barokowego Rzymu jest fontanna di Trevi, do której należy wrzucić monetę, żeby tu powrócić. Odwiedzimy także Kapitol, jedno z siedmiu rzymskich wzgórz, z placem Kapitolińskim zaprojektowanym przez Michała Anioła. U podnóża Kapitolu zobaczymy plac Wenecki z dominującym nad nim Ołtarzem Ojczyzny. Pomiędzy siedmioma wzgórzami leży Forum Romanum. W czasach starożytnych był to główny polityczny, religijny i towarzyski punkt miasta, tutaj miały miejsce najważniejsze uroczystości starożytnego Rzymu. Areną walk gladiatorów było Koloseum, ale według wierzeń to również miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan. Administracyjną siedzibą papieża i zarazem najważniejszym kościołem w Rzymie jest bazylika św. Jana na Lateranie, której wnętrze zachwyca bogactwem i przepychem. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

6 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Pompei. W roku 79 n.e. w czasie erupcji Wezuwiusza miasto zostało przykryte 6-metrową warstwą odłamków skał, popiołów i kawałkami zastygłej lawy zachowując dla naszych pokoleń miasto niemalże w nienaruszonym stanie. Dzięki temu możemy przenieść się w czasie do rzymskiego miasta, zajrzeć do domów, na podwórka, do łaźni, usiąść w amfiteatrze lub teatrze, poznać życie mieszkańców, których śmierć zaskoczyła w różnym czasie i sytuacjach. Przejazd do hotelu w okolicach San Giovanni Rotondo, ciepła kolacja, nocleg.

7 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu odwiedzimy San Giovanni Rotundo. Jeszcze sto lat temu nikt nie mógł się spodziewać, że w przyszłości będzie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc we Włoszech. Przez 50 lat w miejscowości tej żył i działał stygmatyk i mistyk św. ojciec Pio z Pietrelciny. Dziś kompleks klasztorny, w którym ojciec Pio został pochowany, odwiedzają miliony wiernych. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini, ciepła kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

8 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Wenecji. Zbudowanemu na wodzie miastu od wieków wróżono upadek, a tymczasem Wenecja świetnie znosi coroczne powodzie, organizuje huczny karnawał, przyciąga światowe gwiazdy na tutejszy festiwal filmowy i każdego roku przyjmuje ponad dwadzieścia milionów zachwyconych turystów. Najwspanialszą formą zwiedzania jest możliwość podążania labiryntem weneckich uliczek. Plac św. Marka to ponoć “najpiękniejszy salon w Europie”. Znajdują się tutaj dwie najwspanialsze budowle miasta - Bazylika św. Marka i Pałac Dożów, ale uwagę przyciągają także wspaniałe gmachy starej i nowej Prokuracji oraz wieża zegarowa zwieńczona wielkim dzwonem, obok którego dwie wykonane z brązu figury Maurów wybijają godziny długimi młotami. W samym centrum Wenecji brzegi zbudowanego w XV wieku Canal Grande spina most Rialto - jeden z najbardziej znanych mostów świata. Innym, również rozpoznawalnym w świecie jest most Westchnień rozsławiony przez XIX-wiecznych pisarzy. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

9 dzień: przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 6 noclegów hotele **/*** położone na trasie wycieczki (tj. 3 noclegi w okolicy Rzymu, 1 nocleg w okolicach Florencji, 1 nocleg w okolicach San Giovanni Rotondo, 1 noclegi w okolicy Rimini) - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 6 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłaty klimatycznej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 145 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 6 ciepłych kolacji; koszt 330 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2017 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 770 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
23.06.2018 do 01.07.2018 9 dniŚniadania1999 PLNSprzedaż zakończonaPotwierdzona
08.09.2018 do 16.09.2018Pokaż9 dniŚniadania1999 PLNRezerwujPotwierdzona


1. Rimini, Włochy
2. Rzym, Włochy
3. Florencja, Włochy
4. Monte Cassino, Włochy
5. Asyż, Włochy
6. Wenecja, Włochy
7. Watykan
8. San Giovanni Rotondo, Włochy
WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 0WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 1WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 2WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 3WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 4WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 5WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 6WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 7WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 8WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 9WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 10WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 11WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 12WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 13WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 14WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 15WŁOCHY PERŁY ITALII - 9 DNI 16
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Bułgaria Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rosja Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Ostróda Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
stat4u